Activision bezlitosne dla oszustów w Call of Duty! Nieuczciwi gracze będą oślepiani, a nawet rozbrajani

Call of Duty Modern Warfare 2

Już w przyszłym tygodniu w Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Warzone 2 ruszy kolejny sezon rywalizacji. Na graczy czekać będą nowe atrakcje, ale okazuje się, że Activision ma jeszcze jedną dobrą wiadomość. Zespół zaktualizuje bowiem system Ricochet Anti-Cheat, czyli technologię służącą do wykrywania nieuczciwych użytkowników. Z informacji przekazanych przez deweloperów wynika, że oszuści nie będą mieli łatwo.

System Ricochet Anti-Cheat będzie rozbrajał oszustów w Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Warzone 2

Materiał prezentujący nową funkcję systemu Ricochet Anti-Cheat w Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Warzone 2

Na oficjalnym blogu Call of Duty opublikowano wpis, w którym Activision przedstawiło zmiany i nowości, których Ricochet Anti-Cheat doczeka się wraz z nadchodzącą aktualizacją. Technologia będzie wkrótce m.in. wykrywać urządzenia sprzętowe innych firm, które były wykorzystywane przez oszustów do poprawy celności na polu bitwy. Zespół dodatkowo będzie mógł również korzystać z systemu powtórek, by dokładnie analizować zachowania podejrzanych graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Activision zaprezentowało także, w jaki sposób zamierza traktować znajdujących się na serwerach oszustów. Okazuje się, że na nieuczciwych graczy czeka kilka utrudnień, które skutecznie wyeliminują ich z walki. System Ricochet Anti-Cheat sprawi bowiem m.in., że grający fair użytkownicy staną się niewidzialni dla cheaterów. Nie jest to jednak jedyna kara.

Zespół zapowiedział, że oszuści będą także rozbrajani, co pozwoli zwykłym graczom szybko i sprawnie pozbyć się problemu. Ostatnie utrudnienie o nazwie „Damage Shield” zapewni natomiast uczciwym użytkownikom tarcze, która uchroni ich przed obrażeniami zadawanymi przez cheatera. Działanie opisanych kar prezentują opublikowane na blogu Call of Duty materiały wideo.

Zobacz też: Najlepsze lekkie laptopy

Deweloperzy poinformowali, że utrzymanie oszustów na serwerach w nieszkodliwej formie pozwala na zbieranie „cennych informacji”, które mogą okazać się pomocne w przyszłości. Jednocześnie Activision podkreśliło, że nieuczciwi gracze muszą liczyć się z otrzymaniem bana we wszystkich odsłonach serii Call of Duty.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.