Call of Duty Vanguard uważane jest za jedną z najsłabszych odsłon serii, a sprzedało się fenomenalnie

Call of Duty Vanguard

Call of Duty Vanguard to odsłona najpopularniejszej na świecie serii gier FPS, która zadebiutowała w 2021 roku. Tytuł zmierzył się z mieszanym odbiorem zarówno ze strony graczy jak i recenzentów. To jednak nie stanęło mu na drodze, aby osiągnąć rewelacyjny wynik sprzedaży, co pokazuje, jak mocną marką jest Call of Duty.

Call of Duty Vanguard przebiło sprzedażą Cyberpunka 2077 czy GTA San Andreas

Ciekawą statystyką podzielił się ze światem Brian Hong, który w 2021 roku pełnił rolę stratega mediów społecznościowych w Activision. Zdradził on, że pomimo średnich ocen, Call of Duty Vanguard sprzedało się w liczbie 30 milionów kopii na całym świecie. Bez wątpienia jest to wynik, o którym wielu może tylko pomarzyć.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Call of Duty Vanguard sprzedażą przebiło takie hity jak Cyberpunk 2077 czy legendarne GTA San Andreas. Trzeba więc przyznać, że jak na grę, która posiada opinię średniej, wynik jest wręcz fenomenalny. Widać po nim doskonale jak wielką moc ma marka Call of Duty i jak wielu fanów co roku do siebie przyciąga.

Co ciekawe, mimo świetnego rezultatu, Activision przyznało, że tytuł nie spełnił ich oczekiwań. W maju 2022 roku firma tłumaczyła niską jakość gry faktem, że nie zaimplementowano w niej innowacyjnych rozwiązań, oraz że realia 2 Wojny Światowej nie były czymś, nad czym deweloperzy chcieli pracować.

Źródło: Insider Gaming

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.