Capcom z niezwykle ambitnymi planami sprzedażowymi. Firma liczy, że remake Resident Evil 4 będzie hitem

Resident Evil 4 Remake

Capcom w swoim najnowszym raporcie finansowym ujawnił niezwykle ambitne plany sprzedażowe dotyczące kończącego się w marcu roku fiskalnego. Wyniki już wyglądają dobrze, a przed nami jeszcze premiera Resident Evil 4 Remake. Japończycy mogą więc liczyć, że gra pomoże im spełnić zakładany cel.

Capcom chce sprzedać rekordową liczbę 40 milionów kopii gier

Zwiastun Resident Evil 4 Remake

W raporcie finansowym Capcomu możemy odnaleźć informację, że firma zakłada sprzedaż 40 milionów kopii swoich gier do końca bieżącego roku fiskalnego. Ten kończy się w marcu, więc do spełnienia tego celu pozostało jeszcze trochę czasu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Plany Capcomu mogą się wydawać wygórowane, ale do ich zrozumienia wystarczy spojrzeć na dotychczasowe wyniki sprzedażowe produkcji firmy. Okazuje się bowiem, że w roku fiskalnym 2022-2023 Japończycy sprzedali już łącznie 29,1 miliona gier.

Zobacz też: Najlepsze gry MOBA

Przypomnijmy, że Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca 2023 roku. Twórcy liczą więc najprawdopodobniej, że tytuł ten okaże się ogromnym hitem, który pozwoli im na osiągnięcie zakładanego wyniku sprzedażowego.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2481 (w redakcji od 17.11.2022)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.