Capcom z niezwykle ambitnymi planami sprzedażowymi. Firma liczy, że remake Resident Evil 4 będzie hitem

Resident Evil 4 Remake

Capcom w swoim najnowszym raporcie finansowym ujawnił niezwykle ambitne plany sprzedażowe dotyczące kończącego się w marcu roku fiskalnego. Wyniki już wyglądają dobrze, a przed nami jeszcze premiera Resident Evil 4 Remake. Japończycy mogą więc liczyć, że gra pomoże im spełnić zakładany cel.

REKLAMA

Capcom chce sprzedać rekordową liczbę 40 milionów kopii gier

Zwiastun Resident Evil 4 Remake

W raporcie finansowym Capcomu możemy odnaleźć informację, że firma zakłada sprzedaż 40 milionów kopii swoich gier do końca bieżącego roku fiskalnego. Ten kończy się w marcu, więc do spełnienia tego celu pozostało jeszcze trochę czasu.

Plany Capcomu mogą się wydawać wygórowane, ale do ich zrozumienia wystarczy spojrzeć na dotychczasowe wyniki sprzedażowe produkcji firmy. Okazuje się bowiem, że w roku fiskalnym 2022-2023 Japończycy sprzedali już łącznie 29,1 miliona gier.

Zobacz też: Najlepsze gry MOBA

Przypomnijmy, że Resident Evil 4 Remake zadebiutuje już 24 marca 2023 roku. Twórcy liczą więc najprawdopodobniej, że tytuł ten okaże się ogromnym hitem, który pozwoli im na osiągnięcie zakładanego wyniku sprzedażowego.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!