Capcom z rekordową sprzedażą swoich gier! Firma potwierdza rekordowe wyniki i konkretne wzrosty

Capcom logo

W ostatnim czasie wiele przedsiębiorstw z branży growej publikuje swoje raporty finansowe podsumowujące cały rok finansowy 2023. Nie dziwi więc, że taką publikację udostępnił także Capcom i zgodnie z informacjami, które pojawiły się w owym sprawozdaniu, wydawca gier z cyklu Resident Evil ma niemałe powody do zadowolenia.

Capcom z kolejnym rekordowo wysokim wynikiem finansowym

Resident Evil 4 Remake
Resident Evil 4 Remake

Bodaj najważniejszą informacją opublikowaną w najnowszym raporcie jest informacja, że Capcom do 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023 roku sprzedał łącznie 41,7 miliona gier na całym świecie. Względem analogicznego okresu w ubiegłym roku finansowym jest to wzrost o 9,1 miliona sztuk.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zapewne duża w tym zasługa wydanego pod koniec marca bieżącego roku Resident Evil 4 Remake, który wedle raportu rozszedł się w około 3,75 milionach egzemplarzy. Nieco lepszy wynik odnotowała inna popularna produkcja — Monster Hunter Rise Sunbreak — która osiągnęła wynik 5,45 milionów sprzedanych kopii.

W komentarzu do tych danych Capcom stwierdza, że jest to szósty rok z rzędu, kiedy przedsiębiorstwu udało się osiągnąć „rekordowo wysokie wyniki finansowe na wszystkich poziomach”. Ciekawie też prezentuje się informacja, że jest to dziesiąty rok, kiedy firma notuje konkretne wzrosty operacyjne.

Przeczytaj też: Gry z crossplayem

Naturalnie informacje o rekordowych zyskach znalazły także swoje odzwierciedlenie w na giełdzie, gdzie pojedyncza akcja Capcomu wyceniana była na tokijskiej giełdzie na kwotę 38,97 dolarów.

Japońskie przedsiębiorstwo nie zamierza jednak się zatrzymywać i planuje w obecnym roku finansowym pobić swój kolejny rekord. Pomóc w tym mają dwie premiery — Street Fighter 6 oraz Exoprimal. Pierwsza z nich ma trafić do sprzedaży już niedługo, bo 2 czerwca 2023 roku. Capcom nie ukrywa, że zamierza sprzedać około 10 milionów egzemplarzy swojej najnowszej bijatyki. Czy faktycznie im się to uda? Tego dowiemy się zapewne za rok o tej samej porze.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.