Capcom podniesie na stałe ceny swoich gier? Firma rozważa zmianę strategii cenowej

Capcom Logo

Wraz z debiutem nowej generacji konsol w 2020 roku nowym standardem cenowym gier z segmentu AAA powoli zaczęła stawać się kwota 70 dolarów, czyli około 300 złotych. Wielu wydawców powoli zaczęło wprowadzać tę zmianę w obawie przed reakcją graczy, jednak z czasem coraz więcej firm decyduje się podnieść kwotę swoich gier, a jedną z nich jest Capcom.

Pierwszą grą w nowym standardzie cenowym będzie Dragon’s Dogma 2, jednak jak sugeruje japońskie przedsiębiorstwo, kolejne tytuły również mogą sprzedawane w wyższej kwocie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Capcom sugeruje, że po Dragon’s Dogma 2 kwota 70 dolarów stanie się nowym standardem firmy

Dragon’s Dogma 2 — zwiastun

W trakcie ostatniej sesji Q&A dla inwestorów dotyczącej Capcom został zapytany o określenie polityki cenowej na kolejny rok finansowy, który rozpocznie się w kwietniu 2024 roku. Japońskie przedsiębiorstwo stwierdziło, że rozważa dokładną analizę swojej strategii cenowej, po premierze gry Dragon’s Dogma 2, która ukaże się pod koniec marca.

Dragon’s Dogma 2, którego premiera zaplanowana jest na ten rok finansowy, będzie kosztować 69,99 dolarów. Koszty rozwoju w całej branży rosną i rozważamy przegląd cen jako jedną z opcji. Ostatecznie zamierzamy przyjąć przemyślane podejście do wyceny naszych gier, jednocześnie sprawdzając opinie użytkowników.

Capcom

Trudno dziwić się chęci podniesienia cen przez Capcom. Wiele konkurencyjnych firm już dawno podniosło wartość swoich gier. Jedną z nich jest, chociażby Ubisoft, który ostatnio na 70 dolarów wycenił Avatar: Frontiers of Pandora.

Temat podniesienia cen gier w japońskim przedsiębiorstwie nie pojawia się pierwszy raz. W ubiegłym roku przy okazji wydarzenia Tokyo Game Show w tej sprawie wypowiedział się prezes Capcomu, Haruhiro Tsujimoto, który stwierdził, że gry są zbyt tanie w porównaniu do kosztów produkcji.

Osobiście uważam, że ceny gier są zbyt niskie. Koszty rozwoju są około 100 razy wyższe niż w czasach Famicomu (NES), ale cena oprogramowania nie wzrosła aż tak bardzo.

Konieczne jest także podniesienie wynagrodzeń, aby przyciągnąć utalentowanych ludzi. Biorąc pod uwagę fakt, że płace rosną w całej branży, uważam, że opcja podnoszenia cen jednostkowych jest zdrową formą prowadzenia działalności.

Haruhiro Tsujimoto, prezes Capcom

Dragon’s Dogma 2 to pierwsza gra Capcomu, za którą przyjdzie graczom zapłacić 70 dolarów. Nowy RPG akcji zadebiutuje na rynku 22 marca 2024 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.