CD Projekt znów najbardziej wartościową firmą z branży gier w Europie. Polacy prześcignęli Ubisoft

Mało jest w Polsce firm, które są zdolne do liderowania w sektorach z ich obszaru działalności. Sztuka ta udała się jednak CD Projektowi, który powrócił na pierwsze miejsce listy najbardziej wartościowych spółek z branży gier w Europie. Kapitalizacja rynkowa twórców Wiedźmina i Cyberpunka 2077 wyniosła 3,78 miliarda dolarów.

CD Projekt RED to najbardziej wartościowa firma z branży gier w Europie. Ubisoft i Embracer na drugim oraz trzecim miejscu

Wartość CD Projektu urosła w ostatnim czasie na tyle, aby uczynić polską spółkę najbardziej wartościową firmą z branży gier w Europie. Jej kapitalizacja rynkowa wyniosła bowiem pod koniec czerwca 3,78 miliarda dolarów w porównaniu do 2,52 miliarda z kwietnia 2023 roku.

Drugi na liście Ubisoft został wyceniony na 3,52 miliarda dolarów, a trzeci z kolei Embracer Group na 3,12 miliarda dolarów. Różnica wynosi więc kilkaset milionów.

Przed CD Projektem plasują się prawdziwe tuzy gamingu. Wystarczy wspomnieć m.in. o Konami (6,93 miliarda dolarów), Take 2 Interactive (24,88 miliarda dolarów) czy Electronic Arts (35,42 miliarda dolarów). Różnica nie jest zadziwiającą – cała podana trójka to w końcu podmioty operujące na znacznie szerszym polu.

Zobacz też: Co to jest eGPU?

Kup Cyberpunk 2077

Jako ciekawostkę można podać fakt, iż obecna wycena CD Projektu plasuje go na 12. miejscu pod względem najbardziej wartościowych firm w Polsce ogółem. Wyżej od wydawcy i producenta gier znalazły się takie przedsiębiorstwa jak Allegro, PKO Bank Polski czy Orlen.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.