Duże zwolnienia w CD Projekt RED! Firma twierdzi, że ma „za dużo pracowników”

W ostatnich miesiącach przez branżę grową przewinęła się całkiem pokaźna fala zwolnień, która objęła wiele korporacji. Wiele przedsiębiorstw nie tylko szuka w tym oszczędności, ale jednocześnie upatruje szansy na usprawnienie wielu procesów zachodzących w firmie. Okazuje się, że taka sytuacja nie ominie również naszego rodzimego sektora, bo sporych rozmiarów zwolnienia szykują się w CD Projekt RED.

Najnowszy komunikat CD Projekt RED potwierdza, że z pracą pożegna się około 100 pracowników

Wiedźmin Polaris
Wiedźmin Polaris

W najnowszym oświadczeniu opublikowanym przez Adama Kicińskiego z zarządu CD Projekt RED możemy wyczytać, że firma w najbliższym czasie planuje dość duże zwolnienia. W planach firmy jest zakończenie współpracy z około setką pracowników, co stanowi prawie 9% całej kadry.

Tak drastyczna decyzja spowodowana jest zmianą filozofii pracy w studiu, która nie wymaga aż tak dużych nakładów pracowniczych.

Istotną częścią naszej strategii jest zachodzący aktualnie proces transformacji prowadzący do głębokich, wewnętrznych zmian, który to uważamy za klucz do tworzenia wysokiej jakości gier bez opóźnień i crunchu. Po wdrożeniu metodologii Agile i zmianach w filozofii prowadzenia projektów przyszedł czas na udoskonalenie sposobu, w jaki zorganizowane są nasze zespoły. 

Adam Kiciński — CEO CD Projekt RED

Kiciński w dalszej części komunikatu podkreśla, że decyzja o zwolnieniach poprzedzona została dokładną analizą i oceną każdego obecnego teamu pracującego w studiu. Zarząd chciałby skupić się na „właściwym formowaniu zespołów”, aby ostatecznie osiągać większą zwinność i efektywność.

Starannie przeanalizowaliśmy wszystkie zespoły w firmie z perspektywy roli, jaką odgrywają w realizowaniu naszej strategii. Nie ma łatwego sposobu, aby to powiedzieć, ale obecnie mamy zbyt dużo pracowników. Pracują z nami utalentowane osoby, dla których — w oparciu o aktualne i spodziewane potrzeby związane z projektami —  nie będziemy mieli w przyszłym roku nowych zadań.

Adam Kiciński — CEO CD Projekt RED

W celu zminimalizowania negatywnych efektów zwolnień (zarówno dla firmy, jak i pracowników), cały proces zostanie rozłożony w czasie. Według zapowiedzi CEO CD Projekt RED potrwa to do pierwszego kwartału 2024 roku. Komunikat pojawił się w przestrzeni publicznej już teraz, aby każdy, kto zostanie objęty zwolnieniami, mógł w jak najlepszy sposób zaadaptować się do nowej sytuacji.

Przeczytaj też: Router gamingowy — najlepsze modele

Obecnie CD Projekt RED pracuje nad kilkoma projektami w uniwersum Wiedźmina, jednym osadzonym w świecie Cyberpunka oraz zupełnie nowym IP noszącym roboczą nazwę Hadar. Premiery kolejnych projektów zaplanowane zostały na mniej lub bardziej odległą przeszłość.

Kup Wiedźmin 3 Dziki Gon

Na koniec jednak zastanawiać może, czy takie działania ze strony CD Projekt RED przyniosą zakładane skutki i sprawią, że ich najnowsze produkcje trafią w gusta graczy? Na odpowiedzi będzie trzeba jeszcze poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.