Cyberpunk 2077: Widmo wolności sprzedażowym sukcesem! Większość twórców już pracuje nad nowym Wiedźminem

Cyberpunk 2077 Widmo wolności Wiedźmin Polaris

Należy przyznać, że premiera Cyberpunka 2077 nie była udana. Niemniej to należy już do przeszłości, a ostatnim etapem naprawiania gry był obszerny dodatek Widmo wolności. Jak przekazał CD Projekt w swoim najnowszym raporcie finansowym, DLC to sprzedało się naprawdę świetnie, co pozwoliło na zwolnienie zasobów w celu rozszerzenia zakresu prac nad nowym Wiedźminem.

Raport finansowy CD Projektu za 3 kwartał 2023 roku – dane sprzedażowe Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Zwiastun Cyberpunk 2077: Widmo wolności

Ze wszystkimi konkretami raportu finansowego CD Projektu za ostatni kwartał 2023 roku można zapoznać się w tym miejscu. Z punktu widzenia gracza najważniejsze są jednak dwie informacje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Pierwsza jest taka, że Cyberpunk 2077: Widmo wolności sprzedało się w świetnej liczbie. Od momentu premiery dodatku znalazł on już bowiem 4,3 miliona nabywców. Pamiętajmy przy tym, że baza klientów jest dużo mniejsza, bo DLC nie zostało wydane – w przeciwieństwie do „podstawki” – na konsolach starej generacji.

CD Projekt RED - liczba pracowników zaangażowanych w konkretne projekty
CD Projekt RED – liczba pracowników zaangażowanych w konkretne projekty

Od dawna wiemy także, że Widmo wolności kończy pewien etap rozwoju Cyberpunka 2077. Tym samym sprawne ukończenie oraz wydanie dodatku pozwoliło na przesunięcie pracowników do zespołu odpowiedzialnego za kolejnego Wiedźmina, który roboczo znany jest jako Projekt Polaris.

Zaznaczmy, że nadal jesteśmy daleko od debiutu tej pozycji. Jednak z całą pewnością większa liczba osób pracujących nad grą przybliżyła nas do tego celu przynajmniej w jakimś stopniu.

CD Projekt RED - przychody Q3 2023
CD Projekt RED – przychody w 3 kwartale 2023 roku

Na koniec warto wspomnieć o wysokich przychodach, które zanotowała cała Grupa CD Projektu. Tutaj też wszystko ułożyło się świetnie, bo ze sprzedaży zarobiła ona 442 682 miliony złotych, co przeniosło się na 202 864 miliony zysku netto.

Za znaczną część tego wszystkiego odpowiada naturalnie CD Projekt RED, ale wynik sklepu GOG.com także jest imponujący. W tym przypadku mowa bowiem o 7 590 milionach złotych zarobionych na „czysto”.

Zobacz też: Smartfon do 2000 zł

Wygląda więc na to, że CD Projekt wyszedł już z marazmu, który spowodowały problemy Cyberpunka z grudnia 2020 roku. Oby kolejne informacje były jeszcze bardziej pozytywne.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.