Tencent w 2023 roku nie podołał „poważnym wzywaniom”. Chiński gigant przyznaje się do porażki

Tencent

W ostatnim czasie Tencent nie miał najlepszej passy, bo nawet jeśli chiński gigant przejął polski Techland, tak pod koniec roku musieli oni mierzyć się ze sporym problemem, jakim okazały się nowe restrykcje rządu ChRLD. Do tego w ciągu ostatnich 12 miesięcy byliśmy świadkami naprawdę ogromnej ilości growych premier, co oczywiście też negatywnie odbiło się na wynikach korporacji. Podczas ostatniego spotkanie CEO Tenectu przyznał, że 2023 rok dla korporacji był wyjątkowo słaby.

Prezent Tencentu przyznaje, że 2023 rok był ciężki dla jego korporacji

Tencent
Tencent

Aktualny prezes Tencetu Ma Huateng podczas ostatniego spotkania z gronem inwestorów przyznał, że rok 2023 był dla korporacji wyjątkowo słabym okresem działalności. Mężczyzna przyznał, że chiński gigant nie wypadł najlepiej na tle konkurencyjnych firm, które w ostatnim czasie wypuszczały na rynek po prostu ciekawsze produkcje.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Huateng wprost stwierdził, że w 2023 roku Tencent „nie osiągnął niczego”, a wiele nowych produkcji po prostu nie spełniło stawianych przed nimi oczekiwań.

Gaming to nasz flagowy biznes […] Jednak w ubiegłym roku stanęliśmy przed poważnymi wyzwaniami. Znaleźliśmy się w sytuacji, w której byliśmy na straconej pozycji, ponieważ nasi konkurenci nadal tworzą nowe produkty, pozostawiając nas z poczuciem, że nic nie osiągnęliśmy.

Ma Huateng podczas spotkania z inwestorami

Prezes chińskiego giganta ma jednak konkretny plan, jak poradzić sobie z tą niekorzystną sytuacją. Nadziei na poprawę upatruje głównie w rozwoju AI i fakcie, że korporacja już teraz jest w stanie „podążać za tempem” narzucanym przez konkurencję.

W jaki konkretnie sposób Tencent ma zamiar gonić konkurencje w tym zakresie? Jest to na razie wielką niewiadomą, podobnie z resztą jak plany zastosowania AI w procesie tworzenia gier. Warto jednak bliżej obserwować poczynania Tencentu, bo wiele może się jeszcze zmienić.

Źródło: Gamedeveloper.com

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.