Chiny zakazują niepełnoletnim wspierania twórców i oglądania streamów po 22:00

Chiny cenzura gry

Chiny słyną z ogromnego zainteresowania grami i… równie dużej cenzury. Rząd tego kraju właśnie przepchnął kolejną ustawę mającą na celu uprzykrzyć życie graczom poniżej 18 roku życia — od teraz nie wesprą oni ulubionych twórców ani nie obejrzą transmisji na żywo po 22:00. Co prawda tylko w teorii, bo co sprytniejsi bez trudu znajdą sposób, aby obejść rządowe widzimisię.

REKLAMA

Zakaz oglądania streamów w Chinach po 22:00 dla niepełnoletnich

W sobotę chiński rząd ogłosił zmiany nakierowane na niepełnoletnich graczy. Narodowa Administracja Radia i Telewizji ogłosiła, że platformy muszą wzmocnić kontrolę, aby powstrzymywać nieletnich użytkowników przed dawaniem napiwków streamerom lub zostawaniem streamerami samemu bez zgody opiekuna. W konsekwencji organ nadzorczy ogłosił dwie zmiany:

  1. Widzowie poniżej 18 roku życia nie będą już mogli wspierać twórców poprzez wysyłanie donacji pieniężnych.
  2. Użytkownicy oglądający transmisje na żywo na kontach dzieci będą miały blokowany dostęp do streamów po godzinie 22:00.

Przeczytaj też: Mało brakowało, a Left 4 Dead zostałoby pozbawione zombie

Zmiany dotkną największych serwisów w Chinach, takich jak Bilibili, Huya, Douyu czy Douyin; Twitch i YouTube od dawna są w kraju zbanowane. Wprowadzane przez rząd zmiany mają na celu jeszcze większe ograniczenie dzieciom kontaktu z grami, bo według chińskich władz cyfrowa rozrywka przyczynia się do rozwoju uzależnień, a także wielu problemów natury fizycznej i psychicznej. Przesada to mało powiedziane, ale cóż — Chiny rządzą się swoimi prawami.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!