CI Games notuje rekordowy rok. Lords of the Fallen pomogło Polakom zarobić krocie

Recenzja Lords of the Fallen

Okazuje się, że CI Games ma spore powody do zadowolenia. Tak przynajmniej można odczytywać ostatni raport finansowy firmy, który doniósł o jej pokaźnych zyskach. Ogromny wkład w ten sukces miało Lords of the Fallen.

CI Games Zarobiło 60 milionów dolarów w 2023 roku

Zwiastun Lords of the Fallen

Z najnowszego raportu finansowego CI Games za kończący się 31 grudnia 2023 rok fiskalny wynika, że Lords of the Fallen rozeszło się w liczbie wynoszącej 1,3 miliona kopii. Gra odpowiadała tym samym za 83% zysków firmy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

To tym bardziej imponujące jeśli weźmiemy pod uwagę, że zadebiutowała ona dosyć późno – w październiku 2023 roku. Niemniej i tak udało jej się wnieść bardzo znaczny wkład do 60 milionów dolarów (ok. 242 milionów złotych) skonsolidowanych przychodów netto.

Tym samym 17% przychodów pochodziło ze wcześniejszych tytułów CI Games. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 udało się przynieść zysk wynoszący 7% ogólnego przychodu.

Podsumowując, CI Games udało się zaliczyć wzrost wynoszący 400% r/r. To najlepszy wynik w historii całej firmy.

Pozostaje więc liczyć, że następne lata będą jeszcze lepsze. Z całą pewnością przyczyni się to do polepszenia sytuacji polskiej branży gamingowej.

Źródło: GamesIndustry.biz

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2274 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.