Twórcy Cities Skylines 2 nie komplikują ekonomii. Zarządzanie gospodarką będzie jednak rozbudowane

Cities Skylines 2

Cities Skylines 2 jest przyszłą odsłoną popularnej gry typu city-builder, która ma przynieść wiele innowacji i zmian w porównaniu do poprzedniej części. Twórcy regularnie ujawniają nowe szczegóły dotyczące tej produkcji, obejmujące różne aspekty takie jak rozmiary map czy klimat i pory roku. Deweloperzy tym razem mają dla nas więcej informacji na temat ekonomii.

Ekonomia w Cities Skylines 2 nie będzie bardzo skomplikowana

Cities Skylines 2 Ekonomia i Produkcja

Twórcy Cities Skylines 2 podzielili się kolejnymi materiałami z gry, tym razem skupiając się na aspekcie ekonomii. Jak wyjaśniają deweloperzy: „chcieliśmy stworzyć głęboki i złożony system, który nie byłby zbyt skomplikowany w zarządzaniu”. Według twórców ekonomia w drugiej odsłonie city-buildera ma być bliższa rzeczywistości, ale równocześnie nie na tyle angażująca, by odwracać uwagę od budowania miasta.

Podstawą gospodarki będzie rozsądne zarządzanie strefami. Kluczowe będzie stworzenie odpowiednich połączeń pomiędzy wydobyciem surowców, wytworzeniem dóbr, a ostatecznie sprzedażą towarów. Choć można eksportować towary spoza miasta, jak można się domyślić, jest to droższe i mniej efektywne rozwiązanie.

Wszyscy mieszkańcy będą także zobowiązani do płacenia podatków (tak jak w poprzedniej odsłonie), które stanowić będą główne narzędzie do kształtowania rynku. Obniżenie poziomu świadczeń zachęci do zwiększonej produkcji określonych dóbr, co może być przydatne, szczególnie w sytuacji niedoborów tych towarów w mieście. Podatki będzie można ustalić indywidualnie dla każdej strefy.

Cities Skylines 2 zakładka budżetu
Cities Skylines 2 zakładka budżetu

Oczywiście, aby optymalnie zarządzać ekonomią, gracze otrzymają możliwość podglądania aktualnych statystyk w specjalnie do tego przeznaczonych zakładkach. Przeanalizujemy więc w jakiej kondycji jest budżet, sprawdzimy, jak wyglądają sprawy w przypadku ewentualnych pożyczek na rozwój miasta czy ustalimy wysokość podatków.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Cities Skylines 2

Na koniec przypomnijmy, że Cities Skylines 2 zadebiutuje 24 października na PC oraz na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5. W dniu premiery gra zasili także bibliotekę Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.