Cities: Skylines 2 zaprezentowane na Gamescomie 2023! Zapowiada się na kolejny hit w Xbox Game Pass

Cities: Skylines 2

Cities: Skylines 2 debiutuje już w październiku, więc nic dziwnego, że grę zaprezentowano na tegorocznym Gamescomie. Dzięki obszernej prezentacji mogliśmy dowiedzieć się więcej na temat mechanik, które zaoferuje nam zbliżający się wielkimi krokami symulator. Warto zapoznać się z tym omówieniem, bo zapowiada się, że biblioteka Xbox Game Pass wzbogaci się o kolejny świetny tytuł.

Cities: Skylines 2 na Gamescomie 2023 – omówienie

Xbox na Gamescomie 2023 – zapis live

Cities: Skylines 2 otworzyło dzisiejszy program Xboxa na Gamescomie 2023. Podczas pokazu poznaliśmy sporo konkretów na temat gry, a jednym z najważniejszych było podejście do generowania mieszkańców naszego miasta.

Podobnie jak w pierwszej części serii, każda z postaci ma swoją własną historię. Znamy jej zamiary (np. podróż do domu), wiek, wykształcenie czy też miejsce oraz stanowisko zatrudnienia. Nie mogło naturalnie zabraknąć też wskaźnika szczęścia, dzięki czemu możemy dowiedzieć się, czego brakuje naszym obywatelom.

Sporo miejsca poświęcono sztucznej inteligencji wykorzystanej do projektowania realistycznych dróg. Chodzi tutaj konkretnie o wykorzystanie AI, dzięki któremu pojazdy będą zachowywać się „mądrzej”, a my zyskamy lepsze podejście w takich kwestiach jak tworzenie się korków.

Tak jak to było w Cities: Skylines, druga odsłona również umożliwi nam poszerzenie obszaru miasta na sąsiednie obszary. Zaprezentowana nam mapa wydaje się ogromną, więc z całą pewnością nasze miasta będą mogły urosnąć do niewyobrażalnych rozmiarów.

Kolejnym lepiej symulowanym aspektem jest pogoda. Konkretnych ulepszeń doczekały się efekty dźwiękowe towarzyszące różnym zjawiskom w stylu grzmotu. Podkreślono znaczenie wpływu audio na immersyjność, więc do rozgrywki zapewne przydadzą się porządne słuchawki.

Jeżeli chodzi o usługi miejskie, większość z nich doczekała się sporych usprawnień. Ciekawym rozwiązaniem są rozszerzenia należących do nich budynków. Komisariat policji można przykładowo rozbudować o nowy garaż, co umożliwi nam budowę mniejszej liczby posterunków. W Cities: Skylines musieliśmy tworzyć nowe na każdym kroku, co nie miało zbytnio pokrycia z rzeczywistością.

Zobacz też: Ranking procesorów

Kup Cities: Skylines

Jak więc widać z powyższego opisu, jest na co czekać. Cities: Skylines 2 pojawi się na rynku już 24 października 2023 roku na PC, PS5, Xboxach Series X|S i w Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.