Cities Skylines 2 nie zadowala szefa Paraddox Interactive. „Nie spełniliśmy oczekiwań graczy”

Cities: Skylines 2

Dla fanów wszelkiego rodzaju city builderów rok 2023 miał stać pod znakiem premiery Cities Skylines 2. Produkcja od Paradox Interactive miała wprowadzić gatunek na nowe wyżyny dzięki dopracowaniu starych schematów i wprowadzeniu wielu nowych rozwiązań. Rzeczywistość okazała się jednak mniej kolorowa, a przy okazji publikacji raportu finansowego do sprawy odniósł się sam dyrektor generalny studia.

Dyrektor generalny Paradox Interactive dostrzega problem Cities Skylines 2

Według Frederika Westera, czyli dyrektora generalnego Paradox Interactive, Cities Skylines 2 nie spełniło oczekiwań zarówno graczy, jak i samej firmy. W przypadku przedsiębiorstwa chodzi przede wszystkim o wyniki sprzedażowe, które najwidoczniej nie stoją na odpowiednim poziomie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Cities: Skylines 2 było największą premiera tego kwartału, dlatego denerwuje nas fakt, że nie spełniliśmy oczekiwań graczy i że nie udało nam się wydać gry na wszystkich platformach w tym samym czasie.

Fredrik Wester

Jednocześnie Wester stwierdził, że firma może i wręcz musi działać w tej materii nieco lepiej. Od premiery zespół odpowiedzialny za grę stara się nie tylko rozwijać grę pod kątem zawartości, ale też dodatkowych usprawnień. Dzieje się tak, bo mimo niezbyt dobrego startu Paradox nadal wierzy w Cities Skylines 2.

W tym miejscu warto wspomnieć, że najnowsza odsłona city buildera od Paradoxu sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Jest to całkiem porządny wynik, zwłaszcza że gra nie zadebiutowała jeszcze na konsolach PlayStation i Xbox.

cities skylines 2
Cities Skylines 2

Nie przekłada się to jednak na zaangażowanie graczy w Cities Skylines 2, bo według Steam DB gra radzi sobie gorzej od poprzedniczki. W przeciągu ostatnich 24 godzin w grze bawiło się 7,1 tys. graczy, a w tym samym czasie pierwsza odsłona przyciągnęła do siebie 10,4 tys. osób.

Przed deweloperami stoi więc nie lada wyzwanie, by pomimo niezbyt dobrego pierwszego wrażenia spróbować odbudować zaufanie graczy. Czy się to uda? Na ten moment nie sposób wyrokować, warto jednak obserwować Cities Skylines 2, bo może nas jeszcze zaskoczyć.

Źródło: PCGamesN, SteamDB

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.