Cities: Skylines 2 opóźnione na konsolach! Na premierę w Xbox Game Pass poczekamy o wiele dłużej

Cities: Skylines 2

Cities: Skylines 2 miało pierwotnie zadebiutować na PC i konsolach w październiku 2023. Miało, bo konsolowa premiera gry została znacznie opóźniona. I to aż do 2024 roku.

Cities: Skylines 2 opóźnione na PS5 i Xboxy Series X|S

Zwiastun Cities: Skylines 2

Paradox poinformował właśnie na swoim forum o przesunięciu konsolowej premiery Cities: Skylines 2. Nowy termin wyznaczono dosyć luźno na wiosnę 2024 roku.

Oznacza to, że gra trafi do Xbox Game Pass znacznie później, niż pierwotnie zakładano. Przypomnijmy, że początkowo produkcja miała się pojawić na PS5 i Xboxach Series X|S równolegle do wersji na PC – 24 października 2023 roku.

Dzielimy się z wami informacjami na temat zbliżającej się premiery Cities: Skylines II. Ciężko pracujemy nad przygotowaniem gry do premiery 24 października. Zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy więcej czasu, aby osiągnąć cele jakościowe, które wyznaczyliśmy dla konsolowej wersji. Ponieważ chcemy zapewnić naszym graczom jak najlepsze wrażenia, aktualizujemy datę premiery na Xboxa i PS5 do wiosny 2024 roku.

Dodatkowy czas pozwoli nam skupić się na dopasowaniu jakości i wydajności na wszystkich platformach.

Komunikat Paradoxu

Dodatkowo poinformowano nas o zaktualizowaniu wymagań sprzętowych gry na PC. Trzeba przyznać, że rekomendowane podzespoły są zadziwiająco wysokie jak na grę, która jest city builderem:

  • Procesor: Intel Core i5-12600K albo AMD Ryzen 7 5800X
  • RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 3080 (10 GB) lub odpowiednik AMD
  • System operacyjny: Windows 10 Home 64 Bit lub Windows 11

Zobacz też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Nadmieńmy, że PC-towa data premiery Cities: Skylies 2 wydaje się niezagrożona. Tym samym produkcja powinna być dostępna dla posiadaczy komputerów już w październiku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.