Cities Skylines 2 z niespotykanym poziomem zaawansowania! Gra zbada nastroje każdego obywatela miasta

Cities Skylines 2

Od momentu rozpoczęcia szerszej akcji marketingowej Cities Skylines 2 deweloperzy regularnie dzielą się z graczami coraz to nowymi mechanikami, które mają sprawić, że ten nadchodzący citybuilder wejdzie na nieznane do tej pory poziomy realizmu i zaawansowania. Jakiś czas temu pojawił się materiał, który potwierdzał, że nawet pory roku i klimat będą mogły wpływać na zachowanie mieszkańców naszych metropolii.

Okazuje się, że nie będą to jedyne aspekty, które oddziaływać będą na samopoczucia obywateli, a cały ten system ma być niesamowicie rozbudowany.

Cities Skylines 2 pozwoli nam na niespotykane do tej pory opcje badania obywateli

Cities Skylines — materiał prezentujący system zarządzania obywatelami

Deweloperzy w kolejnym materiale promującym swoją grę podkreślili, że mieszkańcy — poza standardowymi rutynami — będą co jakiś czas prowokować lub padać ofiarą różnych niecodziennych zachowań. Może więc się zdarzyć, że mieszkanie któregoś z obywateli może zostać skradzione, a złodziej podczas ucieczki spowoduje wypadek lub po prostu ucieknie policji.

Tego rodzaju negatywne sytuacje oczywiście nie wpłyną pozytywnie na samopoczucie osób zamieszkujących naszą metropolię.

Ciekawie wygląda także system, który będzie dzielić obywateli miasta na kategorie. W przypadku jednej z nich wyznacznikiem będzie wiek i tutaj wyróżniono: dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. Kolejnym wyróżnikiem jest poziom edukacji. Ten ma być równie dynamiczny, co nieprzewidywalny, bo okazuje się, że nie każdy obywatel będzie chciał osiągnąć najwyższe możliwe wykształcenie i dla niektórych lepszym rozwiązaniem okaże się rozpoczęcie pracy tuż po podstawówce.

Cities Skylines 2
Cities Skylines 2

To zaś oznacza, że zarządzenie zasobami ludzkimi tak dużego miasta może doprowadzić do wielu nieoczekiwanych scenariuszy, a samo radzenie sobie z problemami może wymagać nieszablonowych rozwiązań. Oczywiście gracze Cities Skylines 2 dostaną w swoje ręce szereg narzędzi, które umożliwią w ogóle połapanie się w tak zaawansowanym systemie śledzenia obywateli.

Do naszej dyspozycji oddany zostanie specjalny serwis społecznościowy — Chirper (zbieżność z pewnym serwisem społecznościowym ZAPEWNE przypadkowa), gdzie będziemy mogli obserwować najważniejsze wydarzenia z życia mieszkańców, a także sprawdzać, jakie tematy obecnie ich najbardziej nurtują. Zwolennicy bardziej tradycyjnych metod obserwacji będą mogli „przykleić się” do danego mieszkańca i obserwować niemal każdy etap jego wirtualnego życia — jakkolwiek strasznie by to nie brzmiało.

Przeczytaj też: Telefon z dobrym aparatem

Kup Cities Skylines 2

Nie da się ukryć, że aspekt zarządzania zasobami ludzkimi w Cities Skylines 2 prezentuje się na ten moment niezwykle okazale i widać, że przygotowany został przez deweloperów w najdrobniejszych detalach. Czy reszta systemów i mechanik zaoferuje nam podobny poziom? Tego dowiemy się już po premierze, a ta nastąpi już 24 października 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Od samego początku gra dostępna będzie w ramach biblioteki Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.