Klasyk od studia Bungie już niedługo trafi na Steama! Futurystyczna strzelanka do zgarnięcia za darmo

Marathon 1994

Marathon, czyli nowa sieciowa strzelanka od studia Bungie, została zapowiedziana w maju 2023 roku przy okazji pokazu PlayStation Showcase. Niestety, twórcy od momentu zaprezentowania zwiastuna nie podzielili się informacjami na temat gry. By umilić sobie oczekiwanie na nowe wieści, fani już niedługo będą mogli zagrać w pierwszą część Marathon, która już niedługo trafi do serwisu Steam.

Pierwsza część serii Marathon już niedługo dostępna na Steamie

Marathon — zwiastun

Nowa wersja Marathon od Bungie, która została zapowiedziana PlayStation Showcase w maju 2023 roku zdobyła zainteresowanie milionów graczy, co pokazuje ilość wyświetleń debiutanckiego zwiastuna. Twórcy jednak ciągle trzymają karty przy orderach i nie zdradzają fanom informacji na temat nowej produkcji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Osoby, które czekają z niecierpliwością na nowe wieści, ucieszy na pewno fakt, że już niedługo oczekiwanie to będą mogli umilić zagrywając się w oryginalny Marathon z 1994 roku. Tytuł ten ma już wkrótce trafić do serwisu Steam za sprawą zespołu Aleph One, który stworzył silnik open source w oparciu o drugą częśc serii o podtytule Durandal. Classic Marathon ma być dostępny do pobrania zupełnie za darmo.

Tytuł ma jak najwierniej oddawać uczucie grania w oryginalny tytuł, jednak twórcy zdecydowali się na dodanie paru funkcjonalności poprawiających odbiór gry w dzisiejszych czasach. Mowa tu o zaimplementowaniu panoramicznego interfejsu, obsługi wyższych rozdzielczości oraz wykorzystanie większej ilości klatek na sekundę.

Nie znamy jeszcze niestety daty premiery Classic Marathon na Steamie, jednak twórcy zarzekają się, że nastąpi to już niebawem. Dajcie znać, czy chcielibyście zagrać w ten tytuł!

Źródło: Eurogamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.