PS5 doczeka się kolejnego znanego IP od Microsoftu? Jeden z deweloperów zdradził za wiele

Sony PS5

Sony od jakiegoś czasu coraz chętniej spogląda w stronę zewnętrznych studiów, które zajmują się tworzeniem i dostarczaniem gier na różne platformy, sprawiając tym samym, że na konsoli tej pojawia się coraz więcej interesujących produkcji. Jednym ze studiów, które odpowiada za to jest Climax, które miało dość istotny wkład w rozwój m.in. Returnal. Nowe informacje wskazują, że zespół ten pracuje nad kolejnym projektem, który ma za zadanie przenieść jakąś grę właśnie na PS5.

Climax Studio pracuje nad portem „bardzo znanego IP” na PS5

Tim Leonard Linkedin
Tim Leonard Linkedin

Zgodnie z aktualizacją linkedinowego profilu Tima Leonarda z Climax Studios, ekipa ta już od września 2023 roku pracuje nad kolejnym, niezapowiedzianym projektem. Opis tegoż wskazuje, iż celem jest „przeniesienia bardzo znanego IP na konsole PS5”, co jasno wskazuje, że będziemy mieli do czynienia z portem gry, która debiutowała początkowo na innej platformie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście na razie na próżno szukać jakichkolwiek dokładnych informacji na ten temat, ale sam ten fakt wywołał lawinę różnorakich spekulacji. Wiele sugestii pada więc na jedną z marek Microsoftu, który w ostatnim czasie wydał na konkurencyjnej konsoli aż cztery gry, które okazały się sporym sukcesem, zdobywając niemałe zainteresowanie graczy.

W portfolio studiów należących do giganta z Redmond nie brakuje produkcji, które mogłyby trafić na sprzęt od Japończyków. Nie można jednak wykluczyć, że tutaj owym bardzo znanym IP jest produkcja od innego wielkiego wydawcy, choć nadal nie sposób oszacować, co to mogłoby być.

Warto więc czekać i liczyć, że konkretnych zapowiedzi doczekamy się prędzej niż później. Sensownym byłoby ogłoszenie tego przy okazji pokazu PlayStation Showcase lub State of Play, który ma odbyć się w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Innym relatywnie dobrym terminem zdaje się gala The Game Awards 2024, ale ta odbędzie się dopiero za 8 miesięcy.

Źródło: LinkedIn

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.