Niespodzianka otwiera 2024 rok w Xbox Game Pass! Ciekawa przygodówka nagle trafiła do usługi

Xbox Game Pass

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że w 2023 roku do Xbox Game Pass trafiły produkcje o łącznej wartości 34 tysięcy złotych. Jest to całkiem imponujący rezultat, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że jako gracze nie musieliśmy wydawać pieniędzy nawet na 1/4 tych tytułów. Kolejne dwanaście miesięcy Microsoft chce najwidoczniej zakończyć z lepszym rezultatem, bo właśnie do usługi trafiła pierwsza gra-niespodzianka.

Close to the Sun niespodziewanie trafia do Xbox Game Pass

Close to the Sun — trailer

Pierwszą pozycją, która trafiła do Xbox Game Pass w 2024 okazało się Close to the Sun od studia Storm in a Teacup. Jest to całkiem intrygujące połączenie horroru z grą przygodową, gdzie główną osią fabuły jest poszukiwanie zaginionej siostry głównej bohaterki.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że deweloperzy zdecydowali się osadzić akcje swojego tytułu w alternatywnej rzeczywistości, dokładnie na przełomie XIX i XX wieku. Znamienny jest tutaj fakt, iż za dość poważny rozwój technologii odpowiadają tutaj wynalazki Nikoli Tesli.

Dostrzegalny w tym wszystkim jest bardzo specyficzny styl artystyczny, który w pewnym stopniu przypomina to, z czym mogliśmy mieć styczność w przypadku serii BioShock. Dodatkowym atutem zdaje się poczucie zagrożenia, które odczuwalne jest nawet na samym trailerze.

Close to the Sun na Steamie może pochwalić się dość poprawnymi ocenami. Na 537 recenzji aż 75% z nich jest pozytywna. W serwisie Metacritic pozycja ta zebrała ocenę na poziomie 66 punktów.

Przeczytaj też: Gry na Commodore 64

Tytuł ten dostępny jest zarówno w Xbox Game Pass, jak i PC Game Pass, więc większa liczba graczy będzie miała okazję sprawdzić tę pozycję. Zamierzacie ograć Close to the Sun? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Wario64

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.