Co kryje pod ubraniem pierwszy boss Elden Ring Shadow of the Erdtree? Odpowiedź może Cię zaskoczyć

Elden Ring Shadow of the Erdtree Boska Bestia

Od piątku sporo graczy mierzy się z kolejnymi przeciwnikami, jakich przygotowali deweloperzy z From Software w ramach dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring. Nie brak też osób, które z ciekawości postanowiły przyjrzeć się niektórym bossom znacznie, ale to znacznie bliżej niż przeciętny odbiorca. W ten właśnie sposób dowiedzieliśmy się, co pod płaszczem skrywa pierwsze poważne wyzwanie, przed jakim musimy stanąć.

Boska Bestia, Tańczący Lew „od kuchni”

Materiał ujawniający dokładny model Boskiej Bestii, Tańczącego Lwa z dodatku Shadow of the Erdtree do Elden Ring

Mowa oczywiście o Boskiej Bestii, Tańczącym Lwie, który jest pierwszym głównym bossem, z jakim przychodzi nam skrzyżować ostrza w dodatku Shadow of The Erdtree. Na kanale BonfireVN pojawił się materiał, w którym twórca postanowił zajrzeć w głąb modelu, aby sprawdzić, jak From Software przygotowało tego przeciwnika.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teoretycznie sama nazwa wskazuje, że będziemy mieli styczność z modelem lwa, który po prostu ubrany został szaty dla lepszego efektu. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że na model owej Boskiej Bestii składają się modele dwóch ludzi, którzy odpowiadają za przód oraz tył całego modelu. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiał, to tak właśnie jest, a cały moveset to odpowiednia animacja jednego i drugiego człowieka.

Elden Ring Shadow of the Erdtree Boska Bestia model
Elden Ring Shadow of the Erdtree, model Boskiej Bestii bez dodatkowych ozdobników

Oczywiście ten, który odpowiada za tylną część modelu, ma o wiele „cięższe zadanie”, że musi się w dość nienaturalny sposób, a jednocześnie nadążać za „głową”. Inna sprawa, że zastanawiać może, dlaczego deweloperzy z From Software zdecydowali się na takie zbudowanie modelu, a nie wybrali czegoś bardziej adekwatnego? Być może problemy z odpowiednim zanimowaniem sprawiły, że takie rozwiązanie były po prostu łatwiejsze?

Ciekawe, jakie tajemnice skrywają inne modele dostępne w DLC, zwłaszcza że kilka z nich również jest pewnego rodzaju abominacjami. Być może BonfireVN za jakiś czas ujawni więcej takich szczegółów.

Źródło: YouTube: BonfireVN

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.