Control osiągnął świetną sprzedaż! Remedy podaje oficjalne wyniki

control

Wiemy już, że Alan Wake 2 stał się najszybciej sprzedającą się grą w historii Remedy. Tymczasem studio może być także zadowolone z wyniku swojej poprzedniej produkcji. Control osiągnął bowiem bardzo zadowalającą sprzedaż w postaci kilku milionów kopii.

Control z 4 milionami sprzedanych kopii

Zwiastun Control – Ultimate Edition

Okazuje się, że poprzednia odsłona Uniwersum Remedy – Control – także osiągnęła świetne wyniki sprzedażowe. Mowa bowiem o 4 milionach kopii, które rozeszły się od momentu premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to także, że gra nadal znajduje nowych nabywców. W marcu 2023 roku dowiedzieliśmy się bowiem, że jej sprzedaż wynosiła 3 miliony sztuk.

To dobry prognostyk przed spodziewaną premierą Control 2. Remedy ogłosiło, że prace nad tym tytułem już trwają. Warto nadmienić, że seria ta dzieli ten sam świat z Alanem Wake, więc sprzedaż obydwóch cyklów zapewne wzajemnie się napędza.

Tymczasem przypomnijmy, że od debiutu pierwszego Control minęło już niemal 5 lat. Gra ukazała się na rynku w sierpniu 2019 roku, a obecnie jest dostępna na PC, Xboxach oraz PlayStation.

Źródło: Gamingbolt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.