Control ze świetnymi wynikami sprzedażowymi. Gra odnotowała niemal 100 milionów euro przychodu

Control

Przyglądając się wynikom finansowmy Digital Bros – firmy macierzystej Remedy Entertainment – można dojść do wniosku, że Control okazało się prawdziwym hitem sprzedażowym. Gra zanotowała bowiem niemal aż 100 milionów euro przychodu. Deweloperzy mogą być więc więcej niż zadowoleni z takiego obrotu spraw.

Control sprzedało się w 3 milionach sztuk i zanotowało ponad 92 miliony euro przychodu

Zwiastun Control

Podążanie własnymi ścieżkami w tworzeniu gier komputerowych widocznie popłaca. Przekonało się o tym Remedy Entertainment, którego Control okazało się prawdziwym hitem w kwestii sprzedaży. Gra zanotowała pozytywny odbiór wśród recenzentów oraz graczy, co przełożyło się na świetnie wyniki finansowe.

Control przyniosło bowiem swoim deweloperom zysk w postaci ponad 92 milionów euro. Taka kwota wynika z 3 milionów sztuk sprzedanych egzemplarzy gry. Informacja ta została podana w półrocznym raporcie finansowym za rok podatkowy 2022/2023.

Zobacz też: Słuchawki do komputera – najlepsze modele

Control zostało pierwotnie wydane w 2019 roku na PC, PS4 i Xboxa One. Dwa lata później, w 2021, odbyła się premiera gry na konsole PS5 oraz Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ostatnia szansa - koniec promocji 12 czerwca!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.