Niesłuszne bany w Counter Strike 2 to już przeszłość! AMD wyłącza problematyczną funkcję

Counter Strike 2

Producenci sprzętu komputerowego regularnie wzbogacają swoje oprogramowania o dodatkowe funkcje, które w teorii mają poprawić wrażenia z rozgrywki. Niestety, korzystanie z nowinek nie zawsze kończy się szczęśliwie, o czym boleśnie przekonali się gracze Counter Strike 2. Włączenie w sterownikach do karty graficznej jednej z dostępnych opcji skutkowało nałożeniem blokady na konto Steam. Firma AMD poinformowała o tymczasowym rozwiązaniu problemu.

Posiadacze kart graficznych AMD Radeon RX 7000 nie muszą już obawiać się bana w Counter Strike 2. Producent wyłączył problematyczną funkcję

Mowa tu konkretnie o systemie Anti-Lag+, obniżającym generowane opóźnienia (tzw. input lag), co pozwalało na jeszcze szybszą reakcję na ruchy przeciwników. Na graczy, którzy włączyli wspominaną funkcję, czekała jednak niemiła niespodzianka. Wykorzystywane przez Valve zabezpieczenia traktowały korzystających z niej użytkowników na równi z oszustami, nakładając automatycznie blokadę VAC na konto Steam.

W sprawę bezpośrednio zaangażował się producent kart graficznych AMD Radeon, który poinformował o tymczasowym rozwiązaniu. Najnowsza aktualizacja sterowników domyślnie wyłącza system Anti-Lag+ we wszystkich wspieranych tytułach, przez co gracze Counter Strike 2 nie muszą już obawiać się o blokadę konta.

Przeczytaj także: Najlepsze gamingowe monitory do 600 zł

Warto dodać, że jednocześnie rozpoczęto prace nad ustaleniem przyczyn problemu i przywróceniem prawidłowego działania funkcji Anti-Lag+. Do tego momentu użytkownicy powinni pobrać i zainstalować najnowszą wersję sterowników oznaczoną numerem 23.10.2 z oficjalnej strony AMD.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.