Counter Strike 2 z rewelacyjną nowością. Kupowanie broni nie będzie już tak stresujące

Counter Strike 2

Nowe informacje dotyczące Counter Strike 2 zawsze wzbudzają wśród fanów serii ogromne zainteresowanie. Choć od dłuższego czasu studio Valve odpowiedzialne za produkcję gry nie dzieliło się nowościami, właśnie otrzymaliśmy kolejne dobre wieści. Jak się okazuje, nowa aktualizacja wprowadza do Counter Strike 2 funkcję, na którą czekało wielu miłośników popularnej strzelanki. Na tym jednak nie koniec.

Counter Strike 2 pozwoli między innymi cofnąć zakup niechcianego wyposażenia

Twórcy udostępnili na Twitterze krótki materiał z rozgrywki, na którym widzimy zupełnie nową funkcję dostępną w Counter Strike 2. Okazuje się, że przez określony czas gracze będą mogli cofnąć przypadkowy zakup niechcianego wyposażenia i dokonać ponownego wyboru. Jak widzimy na wideo, pod ikoną wybranego elementu pojawiła się mała strzałka, która pozwala odwołać decyzję i przeznaczyć zwrócone pieniądze na inny sprzęt.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W materiale możemy zauważyć również zmniejszony ekran wyboru wyposażenia oraz zmianę aktywnej mapy z Dust2 na Mirage. Dodatkowo wprowadzone zostały także pewne modyfikacje na podstawie zgłoszeń graczy biorących udział w zamkniętych testach. Zmiany obejmują między innymi skrócenie wpływu granatów HE na granaty dymne czy bardziej precyzyjne sterowanie w nowym systemie bez „ticków” serwera.

Z nowości w CS2, twórców treści z pewnością zainteresuje także aktualizacja edytora map – narzędzie do tworzenia poziomów o nazwie „Hammer” będzie teraz wykorzystywać raytracing, co ma między innymi przyspieszyć czas kompilacji. Pojawiły się także nowe narzędzia w warsztacie Steam, które umożliwią społeczności tworzenie skórek do broni czy naklejek. Jednak to nie koniec dobrych wieści dla entuzjastów serii.

Choć Counter Strike 2 nie jest jeszcze oficjalną grą esportową, już niedługo zobaczymy pierwsze znaczące zawody. W dniach od 30 sierpnia do 3 września 2023 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się turniej z cyklu major, w którym pula nagród ma wynosić aż 1 milion dolarów. Kwalifikacje do tego wydarzenia będą otwarte i rozpoczną się już 20 lipca 2023 roku.

Przełomowa aktualizacja i ukazane nowości spotkały się z pozytywnym odbiorem wśród fanów serii. Funkcja umożliwiająca cofnięcie zakupu wyposażenia to niewątpliwie ogromna ulga dla osób, które wcześniej musiały borykać się z nieodpowiednim uzbrojeniem przez całą rundę. Miłośnikom popularnej strzelanki pozostaje teraz czekać na kolejne dobre informacje ze strony twórców.

Zobacz też: Najlepsze gry strzelanki

Counter Strike 2 ma zadebiutować latem 2023 roku. Produkcja będzie stanowić darmową aktualizację dla niezwykle popularnego Counter Strike: Global Offensive. Niestety, nadal nie poznaliśmy szczegółowej daty premiery.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.