Counter Strike 2 już dostępny dla wszystkich! Valve udostępnia grę i rozpoczyna nową erę w historii serii

Counter Strike 2

Od pewnego momentu wszyscy skupieni wokół CS:GO wyczekiwali kolejnych wieści na temat Counter Strike 2, które oficjalnie zostało zapowiedziane w marcu bieżącego roku. Valve co jakiś czas raczyło graczy nowymi wiadomościami, jednak konkretów było raczej jak na lekarstwo. Oczekiwania dobiegły jednak końca, bo twórcy postanowili oficjalnie oddać nową wersję swojego shootera w ręce wszystkich zainteresowanych.

Valve wypuszcza Counter Strike 2 i rozpoczyna nową erę swojej serii

Counter Strike 2 – trailer

Wczoraj Valve zaskoczyło wielu graczy z całego świata, bo postanowiło zaktualizować CS:GO, sprawiając, że miejsce tej pozycji zastąpiło Counter Strike 2. Dzięki temu wszyscy zainteresowani niemal od razu mogli rzucić się wir rywalizacji na serwerach i poznawać przygotowane przez deweloperów nowości.

Nowe wcielenie jednego z najpopularniejszych shooterów świata doczekało się wielu zmian zarówno graficznych, jak i gameplayowych oraz mechanicznych. Wartym uwagi jest fakt, że deweloperzy zdecydowali się stworzyć grę od podstaw na silniku Source 2, a to wpływa chociażby na lepsze renderowanie.

Przy okazji tego wydarzenia Valve zdecydowało się wypuścić specjalny trailer, który podkreśla wielkie znacznie ewolucji tej serii na przestrzeni ostatnich dekad.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Teraz pozostaje pytanie, czy Counter Strike 2 powtórzy sukces swojej poprzedniej wersji? Podstawy ku temu są wyjątkowo solidne, ale wszystko oczywiście zależy od poziomu dopracowania gry oraz balansu. Nie bez znaczenia będzie tutaj potencjał e-sportowy, ale o ten raczej nie musimy się przesadnie martwić.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.