Oryginalny Crash Team Racing z PSX doczekał się trybu sieciowego! Fani po latach ulepszyli klasyka

Crash Team Racing

Crash Team Racing to bez wątpienia jedna z najbardziej kultowych gier z okresu pierwszego PlayStation. Słynne wyścigi gokartów z Crashem w roli głównej zyskały miliony fanów na świecie, a po latach gra doczekała się także pełnoprawnego remaka o podtytule Nitro Fueled. Okazuje się, że pierwotne wydanie CTR wciąż żyje w sercach fanów, którzy to postanowili dodać do dzieła Naughty Dog tryb sieciowy.

Crash Team Racing z pierwszego PlayStation dostał tryb multiplayer

Zwiastun przedstawiający tryb online do oryginalnego Crash Team Racing

Powyższy film przedstawia prace zapalonych fanów Crash Team Racing, które trwają od 2020 roku. Wtedy to właśnie ruszył projekt dodania do kultowego tytułu trybu sieciowego. Po 4 latach intensywnych działań, multiplayer w końcu zawitał do gry z 1999 roku.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tryb sieciowy w Crash Team Racing oferuje rozgrywkę do 8 graczy jednocześnie na stworzonych przez graczy serwerach. Zabawa online została zaimplementowana do wszystkich trybów gry. Ponadto dodane zostały takie funkcje jak konfiguracja swojej nazwy gracza czy wyszukiwarka serwerów.

Aby móc zagrać w Crash Team Racing Online, należy to uczynić poprzez emulator DuckStation. Więcej informacji na temat tego projektu można znaleźć na jego stronie internetowej, oraz na dedykowanym kanale Discord.

Źródło: YouTube

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.