Paradox mocno zdenerwował graczy. Wydawca serii Crusader Kings podnosi ceny swoich dodatków

Crusader Kings 3

Nie ma co ukrywać — główną strategią Paradox Interactive jest zarabianie na płatnych dodatkach do swoich sztandarowych tytułów takich jak Europa Universalis IV, czy seria Crusader Kings. Fani tych marek mimo niechęci zmuszeni są zaakceptować ten stan rzeczy. Teraz jednak wielu graczy mocno się zdenerwowało, mając ku temu poważny powód.

REKLAMA

Paradox podwaja ceny pakietów DLC do Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 Cesarstwo Bizantyjskie
Crusader Kings 3, Cesarstwo Bizantyjskie

W wypuszczonym komunikacie prasowym wydawca gry mówi, że ceny wszystkich pomniejszych dodatków do Crusader Kings 3, takich jak chociażby Northen Lords, podrożeją niemal dwukrotnie względem ceny bazowej. Oznacza to, że jednakowo podwyżka obejmie nowe, niewydane rozszerzenia, jak i te, które są już na rynku. Nowa cena tych DLC w złotówkach będzie wynosić w przybliżeniu 60 zł (dotychczas 27,99 zł).

Jaki jest powód takich zmian? Paradox pragnie, aby cena ich produktów była adekwatna do oferowanej przez nie zawartości, a podwyżka ma sprawić, że twórcy nadal będą mogli produkować dodatki wysokiej jakości. Gracze od razu skrytykowali tę decyzję, mówiąc, że podwyżka cen starych DLC to ewidentny strzał w stopę.

Przeczytaj też: Jakie słuchawki do PS5?

Nowe ceny płatnych dodatków obowiązywać będą od 13 września 2022 roku. Wszystkim chętnym chcącym uniknąć tej niecodziennej „promocji” zalecamy się pośpieszyć. W dalszej części komunikatu Paradox twierdzi, że cena podstawowej, dworskiej oraz królewskiej edycji, nie ulegnie zmianie. Marne pocieszenie.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!