Cuphead dostanie aktualizację na PC i Xboxy! Posiadacze PS4 i PS5 zostaną na lodzie

Cuphead

W piątek minie 6 lat od premiery Cuphead. Z tej okazji twórcy gry przygotowali jej drobną aktualizację, która trafi na PC i Xboxy. Tym samym ominie ona wydania na pozostałe platformy.

Cuphead – rocznicowa aktualizacja zapowiedziana

Zwiastun Cuphead

Cuphead to indyk, który szybko stał się prawdziwym hitem. Z okazji uczczenia rocznicy 6 lat od momentu jego wydania, twórcy przygotują skromną aktualizację gry.

Wszystkie szczegóły na jej temat można przeczytać na blogu Xbox Wire. My tymczasem zaznaczmy, że nowy update zadebiutuje 27 września i ma być swego rodzaju podziękowaniem dla fanów Xboxa za to, że przygoda Cuphead rozpoczęła się właśnie od tej platformy.

Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby podarować to naszej społeczności Xbox jako prezent z okazji rocznicy gry, ponieważ nasza podróż z Cuphead tak naprawdę rozpoczęła się wraz z premierą na Xboxie.

Chad Moldenhauer, StudioMDHR

Tym samym aktualizacja będzie dostępna tylko na PC, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S. Co za tym idzie, pominie też pozostałe platformy, na których można zagrać w Cuphead – Nintendo Switch, PS4, PS5 i macOS.

Posiadacze powyższych konsol oraz Maców nie powinni jednak być szczególnie zawiedzeni. Nowy update nie wprowadzi bowiem do gry żadnych nowinek we właściwej rozgrywce. Zamiast tego, gracze otrzymają zestaw składający się z galerii z concept artami, odtwarzacza muzyki z pełną ścieżką dźwiękową oraz odtwarzacza wideo z sesjami nagraniowymi czy nieopublikowanymi dotąd zwiastunami.

Zobacz też: Najlepszy telefon do 400 zł

Przypomnijmy, że po sukcesie pierwszej odsłony serii, ta przeobraziła się w prawdziwą franczyzę. Gra otrzymała później dodatek The Delicious Last Course, a na jej bazie stworzono także serial animowany Netflixa „Filuś i Kubuś”.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.