Rozwój Cyberpunka 2077 zakończony. Do gry nadal mogą jednak trafiać mniejsze nowości

Cyberpunk 2077

Ostatecznie „większy” rozwój Cyberpunka 2077 miał zakończyć się wraz z wydaniem dodatku Widmo wolności, ale potem dostaliśmy jeszcze ogromną aktualizację 2.1. W jednym z wywiadów reżyser gry Gabe Amatangelo zdradził nam jednak, że nie powinniśmy już spodziewać się żadnego sporego uaktualnienia. Nie oznacza to jednak, że do gry nie trafią mniejsze usprawnienia.

CD Projekt RED kończy z Cyberpunkiem 2077, ale nie wyklucza kolejnych nowości

Zwiastun Cyberpunk 2077

Ostatnia spora aktualizacja do Cyberpunka 2077 dodała do gry działający system metro. Potem dostaliśmy jeszcze update 2.12, który doszlifował polską grę do jeszcze lepszego stanu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasem jeden z deweloperów produkcji – Gabe Amatangelo – udzielił ostatnio wywiadu Stephenowi Totillo. W nim powiedział, że CD Projekt RED skończył z Cyberpunkiem 2077, ale nie oznacza to braku kolejnych, mniejszych uaktualnień.

Możliwe, że pojawi się jeszcze jakiś drobiazg, tylko dlatego, że podczas zabawy z różnymi rzeczami czasami odkrywa się coś, co nie stanowi dużego ryzyka. Albo jest łatwe do zintegrowania. Albo wiesz, niektórzy deweloperzy mają pewną przepustowość.

Wtedy przynoszą to do mnie. Mówię: „W porządku, ufam ci, że nie będzie to kolidować z twoją inną pracą… Więc spróbujmy”.

Gabe Amatangelo

Być może do gry trafią więc jeszcze jakieś mniejsze zmiany. Naturalnie nie powinniśmy spodziewać się wydania kolejnego DLC pokroju Widmo wolności, bo już wcześniej ujawniono, że będzie ono jedynym tak dużym dodatkiem.

Wydaje się, że CD Projekt chce się teraz skupić na swoich kolejnych projektach. Wśród nich znajduje się również pełnoprawna kontynuacja Cyberpunka 2077, na którą zapewne poczekamy jeszcze sporo lat.

Przypomnijmy, że gra ta pojawiła się na rynku w grudniu 2020 roku. Obecnie jest dostępna na PC, PS4, PS5, Xboxie One oraz Xboxach Series X|S.

Źródło: Game File

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.