Cyberpunk 2077 – wyciekły informacje o anulowanym DLC? Rozmach rozszerzenia mógł zaskoczyć wszystkich

Cyberpunk 2077 Edgerunners

Wedle założeń przedstawianych przez CD Projekt RED Cyberpunk 2077 miał doczekać się nie jednego, a kilku rozszerzeń, które znacząco rozbudowywałyby historię przedstawioną w podstawowej wersji gry. Rzeczywistość okazała się jednak znacznie mniej kolorowa i zamiast tego do rąk graczy trafiło tylko jednego dodatku, a szereg nowości, zmian czy historii w ogóle do gry nie trafił. Teraz jednak na światło dzienne trafiły nowe pliki, które ujawniają rzekomo, iż jedno z DLC miało zabrać graczy poza ziemię.

Niewydany dodatek do Cyberpunk 2077 mógł zabrać graczy w przestrzeń kosmiczną

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty
Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Pod koniec ubiegłego tygodnia na forum 4chan pojawiła się ogromna ilość danych (fragmenty kompilacji, zrzuty ekranu etc.) dotyczące rzekomego dodatku do Cyberpunk 2077, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Wedle znalezionych tam informacji CD Projekt RED pracowało nad DLC, przenoszącym całą akcję gry z Ziemi na księżyc, a tłem dla historii miała być kolejna kulminacja wojen korporacyjnych.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Sama mapa niewydanego dodatku miałby być większa o 25% względem Night City, a poruszanie się po wielkiej gwieździe miał zapewnić oczywiście łazik kosmiczny. Dodatkowo osoba odpowiedzialna za przeciek ujawniła wiele zrzutów ekranu, które przedstawiają modele i wczesne makiety miejsc, na których rozgrywałaby się akcja DLC.

Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Wszystkie udostępnione zrzuty ekranu pokazują jednak, że prace nad wspomnianym dodatkiem były na bardzo wczesnej fazie rozwoju i w momencie ich porzucenia najwidoczniej CD Projekt RED miał pewien zarys tego, co chce w nim zawrzeć. Niestety, nigdy nie dowiemy się, jak mogło się to dalej potoczyć, bo rodzime studio zdecydowało się na wydanie tylko jednego dodatku, a teraz skupiają się na projekcie Cyberpunk Orion.

Wszystko to powinniśmy potratować bardziej jako ciekawostkę, aniżeli jakąkolwiek zapowiedź czegoś, co może nastąpić. Co prawda ekipa odpowiedzialna za nowego Cyberpunka Orion może przenieść graczy na księżyc, ale wątpliwe jest, aby studio nadal decydowało się na korzystanie z tych samych zasobów, z których korzystało na REDengine.

Źródło: 4chan.com, wccftech.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.