Cyberpunk 2077 Phantom Liberty z nowymi szczegółami! Twórcy chcą wykorzystać potencjał Night City

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty Idris Elba

Kolejny dzień targów Gamescom 2023 dla wielu osób będzie stać pod znakiem transmisji prowadzonej przez Xbox, w trakcie której dane nam było dowiedzieć się wielu dodatkowych szczegółów na temat następnych gier od Microsoftu, ale nie tylko. W trakcie transmisji znalazło się miejsce dla deweloperów third-party, z czego na pierwszy ogień poszedł CD Projekt RED. W trakcie krótkiego wywiadu dane nam było dowiedzieć się nieco więcej o szczegółach związanych z Cyberpunk 2077 Phantom Liberty.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty wprowadzi wiele zmian, które dotyczyć będą nie tylko drzewek umiejętności

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty — wywiad z Gabrielem Amatangelo

Dzisiejsza rozmowa z Gabrielem Amatangelo z CD Projekt RED skupiła się przede wszystkim kwestii wielu zmian, których doczeka się Cyberpunk 2077 wraz z premierą dodatku Phantom Liberty. Tych — zgodnie z wcześniej znanymi zapowiedziami — ma być naprawdę wiele i mają dotykać wielu dziedzin rozgrywki; nie tylko drzewek umiejętności.

Mężczyzna przyznał, że CD Projekt Red chce wykorzystać potencjał Night City w ten sposób „tchnąć nieco więcej życia” do gry. Będzie to miało przełożenie nie tylko mechanikach dla graczy, ale też dodatkowych nowości, które nie znalazły się podstawowej wersji gry.

Zapowiedziane zostało, że wraz z premierą dodatku poprawie ulegnie działanie policji, która powinna zachowywać się nieco lepiej niż obecnie. Co więcej, jeśli zdarzy się nam przesadnie nabroić na ulicach miasta, to możemy spodziewać się, że zamiast zwykłych stróżów prawa zajmą się nami „smutni panowie z MaxTac”.

Poruszono też temat strzelanin w trakcie jazdy, które mają dodać grze nieco więcej dynamiki. Kolejno przewijające się ujęcia przedstawiające właśnie ten element gry prezentują się bardzo zjawiskowo i przypomina w pewnym stopniu stare dobre kino akcji.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Wracając na moment do tematu rozwoju postaci, nowe systemy pojawią się także we wspomnianym drzewku umiejętności, które naprawdę ulegnie poważnemu przebudowaniu. Ma to dać graczom możliwość stworzenia postaci według własnego pomysłu, ułatwiając jednocześnie obranie drogi netrunnera, lub zwinnego zabijaki z kataną. Amatangelo zdradził też, że w tym przypadku nie zabraknie małych estereggów dla fanów animowanego serialu Cyberpunk Edgerunners.

Deweloper zaznaczył także, że Phantom Liberty nie będzie samodzielnym dodatkiem, a raczej częścią całego Cyberpunka 2077. Oznacza to, że zarówno mechaniki, jak i fabuła będą współgrać z podstawową wersją gry i nie będzie problemu z podróżowaniem pomiędzy poszczególnymi rejonami Night City.

Przeczytaj też: Gry podobne do Until Dawn

Kup Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Jak więc widać ilość szczegółów, które zostały nam przekazane, są naprawdę intrygujące i zdaje się, że CD Projekt RED wyciągnęło wnioski z podstawowej wersji gry. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Cyberpunk 2077 zapewni nam wiele godzin niezapomnianej zabawy. O tym jednak przyjdzie nam się przekonać dopiero po premierze, która odbędzie się już 26 września 2023 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.