Cyberpunk 2077 Phantom Liberty z pierwszymi recenzjami! Dodatek wręcz idealny?

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty oceny

Dokładnie wczoraj po południu spadło embargo na recenzje dodatku Phantom Liberty do Cyberpunka 2077. Oznacza to, że w sieci zaczęły pojawiać się już pierwsze teksty, opisujące wrażenia i odczucia dziennikarzy względem najnowszego dodatku produkowanego przez CD Projekt RED. Polskie studio może mieć powody do zadowolenia, bo zdaniem recenzentów, DLC okazało się „strzałem w dziesiątkę”.

Pierwsze recenzje Cyberpunk 2077 Phantom Liberty potwierdzają sukces dodatku

cyberpunk 2077 phantom liberty
Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Recenzenci, opisując Phantom Liberty, chwalą przede wszystkim warstwę fabularną dodatku, która stoi na naprawdę wysokim poziomie, a dodatkowo uzupełniana jest przez świetnie wykreowanych bohaterów. Co warte uwagi, nie tylko główny wątek został przepełniony trudnymi dylematami moralnymi i nawet w zadaniach pobocznych przyjdzie nam czasem zastanowić się, jaki los dla danej postaci będzie najlepszy.

Docenione zostały też takie aspekty jak projekt dzielnicy Dogtown, która — zdaniem niektórych — czerpie mocne inspiracje takimi miastami, jak Santa Monica czy Las Vegas. Poza tym nie brak głosów, które stwierdzają, że połączenie dodatku Phantom Liberty, a także aktualizacji 2.0, to najlepsze co mogło spotkać tę grę. Otwiera to bowiem szereg nowych możliwości w zakresie tworzenia postaci. Jeśli więc ktoś zechce zostać netrunnerem z prawdziwego zdarzenia, to teraz ma ku temu najlepszą okazję.

Przykładowe recenzje Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

 1. GameSpot – 10/10
 2. Dexerto – 100/100
 3. Forbes – 10/10
 4. God is a Geek – 10/10
 5. GamingTrend – 9,5/10
 6. GamePro Germany – 94/100
 7. IGN – 9/10
 8. VideoGamer – 9/10
 9. Windows Central – 4,5/5
 10. Hobby Consolas – 90/100
 11. Game Informer – 8,5/10
 12. Destructoid – 8,5/10
 13. Metro Game Central – 8/10

Co więc w Phantom Liberty nie zagrało tak, jak powinno? Niektórzy krytycy zwracają uwagę na okazjonalnie pojawiające się błędy, które skutkują wycieczkami na ekran główny konsoli lub do pulpitu. Poza tym nie da się nie wspomnieć o glitchach i dziwnych zachowaniach niektórych wrogów, którzy od czasu do czasu najwidoczniej zyskują możliwość przechodzenia przez ściany. Krytycy zaznaczają jednak, że nie są to zbyt poważne błędy i tylko raz na jakiś czas wpływają negatywnie na zabawę.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Wychodzi więc na to, że Cyberpunk 2077 Phantom Liberty do dodatek, na który warto było czekać, bo gra zyskuje dzięki niemu szereg dodatkowych funkcji, a także pewną głębię, która przejawia się nie tylko w trakcie poznawania fabuły DLC.

Na moment pisania tego newsa rozszerzenie to może pochwalić się oceną w serwisach Metacritic i Opencritic na poziomie aż 88 punktów, gdzie dodatkowo 97% recenzentów poleca zakup Phantom Liberty. CD Projekt RED najwidoczniej dowiozło świetny projekt, który przekonał do siebie niemal wszystkich recenzentów. A jakie będzie zdanie graczy?

Tego dowiemy się po premierze, która zaplanowana została na 26 września 2023 roku. Dodatek dostępny będzie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Oznacza to, że ominie on konsole poprzedniej generacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.