Cyberpunk 2077 zarobił miliardy złotych! CD Projekt RED ma powody do zadowolenia

Cyberpunk 2077

Grupa CD Projekt pochwaliła się wynikami finansowymi za zeszły rok. Firma ogłosiła wielki sukces, bowiem zyski, jakie udało się osiągnąć spółce, były niemalże rekordowe. Oczywiście bardzo duża w tym zasługa Cyberpunka 2077 oraz dodatku Phantom Liberty, który został ciepło przyjęty zarówno przez recenzentów jak i graczy.

Cyberpunk 2077 może pochwalić się rewelacyjnym wynikiem finansowym

Według niedawno opublikowanego raportu finansowego spółki CD Projekt, Cyberpunk 2077 wraz z dodatkiem Phantom Liberty uzyskał przychód w kwocie ponad 3 miliardów złotych od momentu premiery podstawowej wersji gry. Oznacza to około 750 milionów dolarów przychodu przy budżecie około 375 milionów dolarów przeznaczonym na produkcję Cyberpunka 2077 oraz dodatku Phantom Liberty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Powyższe liczby zdecydowanie robią wrażenie i CD Projekt z pewnością ma powody do zadowolenia. Ponadto trzeba przyznać, że mimo początkowych problemów, Cyberpunk 2077 zdecydowanie odzyskał dobre imię i stał się obecnie jedną z najlepszych i najbardziej klimatycznych gier RPG na rynku.

Raport finansowy spółki CD Projekt wspomina także o przyszłości serii, rozpoczęciem prac nad projektem Orion oraz rozwojem Cyberpunka poza obszarem gier. W planach bowiem jest produkcja live-action z uniwersum wykreowanego przez Mike’a Pondsmitha.

Pozostaje więc trzymać kciuki za dalszy rozwój Cyberpunka oraz mieć nadzieję, że Redzi wyciągnęli wnioski z niezbyt udanej premiery gry. Patrząc jednak na to jak wyglądał debiut Phantom Liberty, można spokojnie wnioskować, że CD Projekt RED tym razem już wie, co robi.

Źródło: CD Projekt

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.