Oficjalnie: 4 gry Xbox Games Studios trafią na inne konsole! Microsoft chce w ten sposób dbać o rozwój marki

Xbox logo

Nastał dzień na który czekało wielu graczy, a szczególnie tych skupionych wokół konsol PlayStation i Xbox. To właśnie dzisiejszego wieczoru Phil Spencer, Sarah Bond i Matt Booty ujawnili plany dotyczące dalszego kształtu marki i dywizji, którymi kierują. Pojawiły się wreszcie potwierdzone informacje na temat produkcji, które w przyszłości mają trafić na inne platformy. A czego dokładnie się dowiedzieliśmy?

Phil Spencer potwierdza, że cztery gry Xbox Game Studios trafią na nowe platformy

Podcast dotyczący dalszej przyszłości marki Xbox

Jako pierwszy „wywołany do tablicy” został Phil Spencer, który wprost stwierdził, że Microsoft nie zamierza drastycznie zmieniać strategii wydawniczej dla marki Xbox. Nie oznacza to jednak, że żadna z gier Xbox Games Studios nie trafi na inne konsole; jest wręcz przeciwnie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Szef dywizji Microsoft Gaming potwierdził, że cztery konkretne produkcje są zaplanowane do wydania na nowe platformy. Niestety nie dowiedzieliśmy, jakie to będą tytuły, a konkretów dowiemy się, kiedy ich producenci będą na to gotowi. To według zapewnień ma nastąpić już niedługo.

Fani Xboxów bojący się o utratę ekskluzywności takich pozycji jak Starfield, czy nadchodzący Indiana Jones i Wielki Krąg mogą odetchnąć z ulgą. Na razie Microsoft nie ma planów udostępniać ich na PlayStation.

Xbox Series X S
Xbox Series X|S

Czemu więc Microsoft w ogóle decyduje się na wrzucanie swoich gier na inne ekosystemy? Powód jest prozaiczny — Phil Spencer przyznał, że zależy mu na jak najlepszym rozwoju marki Xbox. To zaś jest naturalny krok w tę stronę, zwłaszcza że — jego zdaniem — w perspektywie następnych 5-10 lat gry ekskluzywne będą stanowić mniejszą część rynku niż obecnie.

W dalszej części podcastu Spencer przyznał, że marka Xbox musi zarabiać, a aktualnie, zamiast skupiać się na obecnej bazie graczy, woli przyciągnąć do siebie nowych odbiorców. To też w znaczący sposób może pomóc w budowaniu marki wśród zupełnie nowych graczy.

Wychodzi więc na to, że dostaliśmy odpowiedzi na część trapiących pytań, ale jednocześnie Microsoft dał nam kolejne zagwozdki. O jakich czterech grach mówił Phil Spencer? Kiedy doczekamy się ich ujawnienia? Na ten moment zdecydowanie trudno to określić.

Źródło: YouTube: Xbox

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.