Remaster Dark Souls 2 zapowiada się fenomenalnie! Są pierwsze screeny z powstającego projektu

Dark Souls 2

Dark Souls 2 to produkcja wyjątkowo niejednoznaczna; jedni ją uwielbiają za odmienne podejście, inni zaś nienawidzą jej z dokładnie tego samego powodu. Co ciekawe, za kilka dni od jej premiery minie dokładnie 10 lat i chyba każdy zgodzi się, że oprawa wizualna tej produkcji zdążyła się już nieco zestarzeć. Jeden modderów postanowił odświeżyć ten kontrowersyjny tytuł od From Software i dotychczasowe efekty jego prac mogą robić niemałe wrażenie.

Fanowski remaster Dark Souls 2 może znacząco odświeżyć ponad 10-letnią grę

Dark Souls 2
Dark Souls 2 Scholar of the First Sin

Projekt nad którym pracuje autor o pseudonimie fromsoftserve to przede wszystkim dość konkretne odświeżenie Dark Souls 2. Zmiany dotyczą w tym przypadku oprawy wizualnej, która ma doczekać się nie tylko tekstur w lepszej rozdzielczości (2K i 4K), ale także dodatkowych opcji związanych z oświetleniem i cieniami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

O skali odświeżenia tego projektu może świadczyć, chociażby to, że nawet trawa i roślinność doczekają się własnych cieni. Zmiany dotyczyć będą też większego LOD (ang. Level of Detail), co niekiedy może dość istotne wpłynąć na odbiór tej produkcji.

Fromsoftserve przyznaje także, że prace nad odświeżeniem Dark Souls 2 dotyczyć będą tylko podstawowej wersji i nie obejmą DLC Scholar of the First Sin. Co więcej, nie będzie on stanie wykorzystywać pomocnego narzędzia jakim jest DSMapStudio, co może znacząco utrudnić postępy, a niekiedy też uniemożliwi dodanie niektórych opcji (np. cienie dla ognisk).

Mimo wszystko taka inicjatywa powinna raczej cieszyć, zwłaszcza że Dark Souls 2 nadal ma wielu zwolenników, którzy odkrywają kolejne tajemnice tej gry. Dla niektórych będzie to też rewelacyjna okazja na powrót lub rozpoczęcie przygody z tą produkcją. Na efekty trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Źródło: PCGamesN

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.