Dawnwalker: Origins to nowa gra twórcy Wiedźmina 3! Tytuł ma być mrocznym RPG fantasy

Dawnwalker: Origins Rebel Wolves

Na początku 2022 roku media growe obiegła wiadomość, że Konrad Tomaszkiewicz, reżyser Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz wieloletni pracownik CD Projekt Red zakłada własne studio — Rebel Wolves. Ogłoszono wtedy również, że pierwszą produkcją nowego dewelopera ma być wysokobudżetowy RPG, utrzymany w klimatach dark fantasy. Dzięki informacjom udostępnionym przez insidera o nicku „Kurakasis” wiemy m.in. że gra ma nosić tytuł Dawnwalker: Origins!

Dawnwalker: Origins — mroczny RPG fantasy od twórcy Wiedźmina 3

Długo kazano czekać graczom na pojawienie się jakichś szczegółów dotyczących pierwszej produkcji Rebel Wolves. Dopiero teraz, po prawie dwóch latach od ogłoszenia powstania studia, użytkownik o nicku „Kurakasis” opublikował w serwisie X/Twitter szereg wpisów, które mają być przeciekiem dotyczącym Dawnwalker: Origins.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na taką nazwę gry wskazują domeny, które zostały zarejestrowane na nazwisko Roberta Murzynowskiego, szefa studia Rebel Wolves. „Kurakasis” dotarł też do znaku towarowego, który ma potwierdzać autentyczność nazwy gry. Sam tytuł może też sugerować, że jest to początek serii gier, o czym również wspomina autor wpisów.

Dawnwalker Logo
Dawnwalker — prawdopodobne logo gry

Insider zdradza, że Dawnwalker: Origins, zgodnie z oficjalnymi ogłoszeniami twórców, będzie grą RPG z ogromnym otwartym światem, utrzymaną w klimatach dark fantasy. Produkcja mimo wszystko ma swoją wielkością ustępować miejsca Wiedźminowi 3, ale ma zaoferować większą liczbę zadań. Tytuł ma powstawać na silniku Unreal Engine 5, a w momencie premiery ma być dostępny na PC i konsolach nowej generacji.

Użytkownik wyszczególnił też dodatkowe informacje, które udało mu się zdobyć w trakcie śledztwa:

  • Gra jest aktualnie w wersji alfa
  • Pracuje nad nią 100-osobowy zespół
  • Tytuł ma być wolny od mikrotransakcji
  • Nie będzie też przedmiotów lub zadań ekskluzywnych dla konkretnych platform
  • Gra ma być planowana na 2025 rok

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do God of War

Trzeba pamiętać, że podane powyżej informacje to przemyślenia i spekulacje na podstawie poszlak. Nie są to oficjalne wieści od studia, więc trzeba je traktować ze sporym przymrużeniem oka. Niemniej jednak każdy fan gier RPG, a w szczególności Wiedźmina 3, powinien bacznie się rozglądać w poszukiwaniu wiadomości o Dawnwalker: Origins, gdyż produkcja zapowiada się niezwykle interesująco.

Źródło: Insider Gaming

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.