Tak wyglądałoby Dead Space na PSX-a. Fanowski demake dostępny do pobrania za darmo!

Dead Space Demake

27 stycznia na rynku ukazało się ciepło przyjęte Dead Space Remake, będące odświeżonym wydaniem przygód Isaaca Clarke’a z 2008 roku. Z kolei teraz na światło dzienne wypłynęła kolejna wersja kultowego survival horroru, ale z ręki fana. Pewien gracz postanowił bowiem stworzyć Dead Space Demake, czyli wersję gry, która mogłaby zostać odpalona na PSX-ie. Każdy może pobrać jego projekt za darmo.

Dead Space Demake dostępne za darmo. Gra wygląda jak z PSX-a, ale można ją odpalić na PC

Gameplay z Dead Space Demake

W serwisie Itch.io użytkownik Fraser Brumley udostępnił swój projekt w postaci Dead Space Demake. Jak sama nazwa wskazuje, jest to przeciwieństwo remaku z 2023 roku – autor celowo „postarzał” grę, aby dopasować ją wizualnie do produkcji wychodzących w erze pierwszego PlayStation. Materiał wideo ukazujący gameplay z „kanciastego Dead Space’a” można obejrzeć powyżej.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na PS1

Mimo że Dead Space Demake imituje wersję gry z PSX, to w istocie fanowski projekt jest dostępny do pobrania na PC. Wszyscy chętni mogą ściągnąć omawianą produkcję zupełnie za darmo ze strony Itch.io i uruchomić ją na swoim komputerze. Demake waży zaledwie 198 MB, więc w dzisiejszych czasach większość osób pobierze go w mgnieniu oka – nie to, co w erze PlayStation 1.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.