Nowe funkcje Denuvo mogą przeszkodzić w modowaniu gier. DRM zmierza także na Nintendo Switch

denuvo

Denuvo Software Solutions przygotowało nową wersję swojego systemu DRM. Jak mówi oficjalne ogłoszenie opublikowane na stronie Irdeto, do ich oprogramowania zostały wprowadzone nowe funkcje. Jedną z tych nowości jest Unreal Engine Protection, która może stanowić utrudnienie w przypadku modowania gier. Ponadto technologia zmierza również na Nintendo Switch.

Nowa wersja Denuvo może utrudnić modowanie gier. DRM jest już także dostępne dla programistów Nintendo

Denuvo to program, który służy do ochrony przed piractwem. Nie jest jednak szczególnie lubianym przez graczy rozwiązaniem, bowiem ma według nich negatywny wpływ na wydajność gier. Firma Denuvo Software Solutions ogłosiła teraz nową wersję oprogramowania, które zawierać będzie między innymi funkcję Unreal Engine Protection – „zaprojektowaną, aby uniemożliwić użytkownikom manipulowanie grami utworzonymi przy użyciu silnika Unreal Engine”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki Unreal Engine Protection tworzymy nową broń do walki z hakerami próbującymi robić z grami rzeczy, których nie powinno się robić. Nasze zaangażowanie w wyprzedzanie trendów w dziedzinie bezpieczeństwa gier znajduje odzwierciedlenie w tym pierwszym na rynku rozwiązaniu, umożliwiającym twórcom i wydawcom ochronę dzieł z niezrównaną łatwością

Doug Lowther, dyrektor generalny Irdeto

Według twórców ta funkcja działa jako ochrona plików danych gier na Unreal Engine przed procesem deszyfrowania, blokuje możliwość korzystania z narzędzi do debugowania oraz ukrywa punkty wejścia, które mogą być modyfikowane. Mimo że głównym celem firmy są prawdopodobnie oszuści, ta nowa funkcja ochronna może również utrudnić dostęp do danych potrzebnych do tworzenia różnych modyfikacji gier przez samych graczy, które mogą być zarówno szkodliwe, jak i zupełnie nieszkodliwe.

Zobacz też: Telefon z dobrym aparatem

Ponadto część pakietu zabezpieczeń została już udostępniona deweloperom tworzącym gry na Nintendo Switch. Pierwszym z narzędzi, które Denuvo oferuje takim twórcom, jest Nintendo Switch Emulator Protection, czyli technologia blokującą próby emulowania gier na PC. Emulatory na komputerach osobistych mogą potencjalnie napotkać trudności w działaniu lub mieć problemy z zabezpieczeniami Denuvo.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.