Z Insomniac Games do CD Projekt RED! Doświadczona scenarzystka wspomoże twórców Cyberpunk Orion

Insomniac Games CD Projekt RED

Insomniac Games w pocie czoła pracuje nad coraz to nowymi grami ekskluzywnymi dla konsol PlayStation, a jedną z nich jest Marvel’s Wolverine. Najnowsze doniesienia potwierdzają, że ekipa odpowiedzialna za ten projekt uszczupliła się ostatnio o jedną z ważnych deweloperek. Nie jest to jednak kwestia zwolnień, a przejścia do innego studia, które z perspektywy polskich graczy jest niezwykle poważane.

CD Projekt RED ze wsparciem scenarzystki odpowiedzialnej za Marvel’s Wolverine

Marvel's Wolverine
Marvel’s Wolverine

Na linkedinowym profilu Mary Kenny, która do tej pory pracowała w Insomniac Games pojawił się wpis potwierdzający, że od rozpoczęła ona pracę w CD Projekt RED. Przeglądając jej ścieżkę kariery, możemy zauważyć, że pracę dla studia należącego do Sony zakończyła w czerwcu, a od lipca jest członkinią zespołu CDPR ulokowanego w Bostonie, który pracuje nad Cyberpunk Orion.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Bez zbędnych ceregieli, czas ogłosić moją nową pracę! Dziś był mój pierwszy dzień, jako starsza scenarzystka w CD Projekt Red. Nie mogę się doczekać, aby porozmawiać więcej o moim projekcie. Jestem podekscytowana powrotem do gier RPG, a mój zespół jest utalentowany, gościnny i po prostu fajny. Przed nami nowa przygoda

Mary Kenny

Deweloperka swoją karierę w branży zaczęła jeszcze w 2017 roku od studia Telltale, która zakończyła się na ostatnim sezonie The Walking Dead. Przez pewien czas współpracowała z inną polską firmą, czyli Techlandem nad Dying Light 2, a następnie od marca 2019 roku do zeszłego miesiąca była częścią Insomniac Games.

Spider Man Miles Morales
Spider Man Miles Morales

To właśnie Kenny odpowiadała za scenariusze Marvel’s Spider-Man Miles Morales i Ratchet & Clank Rift Apart. Oczywiście poza tym musiała ściśle współpracować z wieloma innymi działami, a także konsultować swoje pomysły z Sony oraz Marvel Games. Jej ostatnim etapem pracy w studiu należącym do japońskiego producenta było współtworzenie Marvel’s Wolverine.

Jest to więc osoba o niemałym dorobku, która ma doświadczenie i kilka wydanych gier na koncie. Dla samego CD Projekt RED może być to nieoceniona pomoc w rozwoju Cyberpunk Orion. Teraz pozostaje tylko czekać na pierwsze efekty.

Źródło: Linkedin

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.