Produkcja GTA 6 już na ostatniej prostej! Rockstar wprowadza zmiany i chce zadbać o nadchodzącą grę

GTA 6

Mimo że do premiery GTA 6 jeszcze daleka droga, tak tytuł ten już dość mocno elektryzuje społeczność graczy, którzy na niego czekają. Udostępniony w grudniu 2023 roku pokazał dobitnie, jak silna jest to marka i jakie są oczekiwania graczy wobec następnej odsłony. Rockstar najwidoczniej zdaje sobie z tego sprawę i na ostatniej prostej wprowadził dość istotne zmiany w produkcji.

Deweloperzy pracujący nad GTA 6 musieli wrócić do pracy stacjonarnej

GTA 6
GTA 6

Według informacji uzyskanych przez Jasona Schreiera pracownicy Rockstar Games otrzymali polecenie powrotu do biura, aby tam pracować nad GTA 6. Od kwietnia każda osoba ma spędzać w biurze 5 dni w tygodniu, a wszystko to ma zapewnić nie tylko lepszą „produktywność”, ale też „bezpieczeństwo”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Dzięki temu producent chce mieć pewność, że na ostatniej prostej przed premierą gra nie zaliczy żadnego poważnego wycieku, a wszystkie działania będą nadzorowane bezpośrednio przez przełożonych. Pracownicy w mailu dowiedzieli się, że Rockstar chce dostarczyć grę najwyższej jakości, a praca w biurze ma przynieść wymierne korzyści.

Jak można się było tego spodziewać, osoby pracujące nad GTA 6 niezbyt dobrze zareagowały na tę wieści. Z perspektywy producenta, takie podejście może faktycznie zapewnić nie tylko większą kontrolę nad postępami, ale też nad bezpieczeństwem samego projektu.

Czy taka zmiana modelu pracy faktycznie wpłynie na prace przy GTA 6? Jeśli włodarze firmy tak twierdzą, to może coś w tym być. Jako gracze przekonamy się o tym dopiero po efektach, które dane nam będzie zobaczyć już w 2025 roku.

Źródło: Bloomberg

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.