Deweloperzy Stellar Blade nie próżnują! Już teraz studio zaczyna tworzyć nową grę

Stellar Blade

Mimo że do premiery Stellar Blade pozostało niewiele ponad 20 dni, to studio Shift Up najwidoczniej nie zamierza tracić swojego impetu. Zapewne część zatrudnionych tam deweloperów pracuje jeszcze nad przygodą Eve, aby na premierę oferowała ona najlepszy możliwy stan techniczny. Okazuje się jednak, że pozostali deweloperzy zaczęli pracę nad zupełnie nowym projektem.

Studio Shift Up ma już ambitne plany związane z projektami po premierze Stellar Blade

Stellar Blade
Stellar Blade

Na oficjalnej stronie Shift Up (via TechRaptor) znalazło się wiele ofert pracy na dość zróżnicowane stanowiska — od programistów po projektantów i artystów. Według informacji tam zawartych nowi pracownicy będą zajmować nowym „wieloplatformowym projektem nowej generacji”, co sugeruje, że w przeciwieństwie do Stellar Blade nadchodzący projekt raczej nie będzie tytułem ekskluzywnym dla konsol PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Co prawda Shift Up nie ujawnił zbyt wielu szczegółów, jednak z tego, co zostało zawarte w ogłoszeniach, można wyczytać, że nowa gra będzie „miejskim RPG akcji w klimatach SF na poziomie AAA”. Już sam ten fakt pokazuje, że deweloperzy mają ambicję na tworzenie faktycznie wielkich gier, które rozmachem mogą dorównywać tytułom wielkich branżowych graczy.

Stellar Blade
Stellar Blade

Ogłoszenia przeznaczone dla projektantów mówią o tworzeniu „adaptacji oryginalnej własności intelektualnej lub opowiadań”, co pozwala sugerować, że Shift Up znowu postawi na tworzenie zupełnie nowego IP. Na razie wiec deweloperzy nie mają w planach kontynuować przygód Eve, choć w tej materii wiele może zmienić się już bezpośrednio po premierze gry.

Mimo że wszystko to jawi się niezwykle ciekawie, tak warto do tych informacji podejść z „chłodną głową”. Żaden nowy projekt nie został jeszcze zapowiedziany i niewiele wskazuje na to, aby przed premierą Stellar Blade miało to miejsce. Dodatkowo sama premiera przygód Eve jest dla studia nie lada wydarzeniem i jeszcze przez jakiś czas to właśnie ta pozycja będzie tym, czym w głównej mierze zajmować się będą ekipy Shift Up. Warto jednak mieć deweloperów na oku, bo najwidoczniej chcą nas mocno zaskoczyć.

Źródło: TechRaptor

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.