Deweloperzy TemTem usuwają mikrotransakcje ze swojej gry. „System monetyzacji został uznany za niewłaściwy”

TemTem

Przy okazji premiery Temtem w 2020 roku wielu graczy upatrywało w tej pozycji swoistych Pokemonów dostępnych na PC. Rzeczywistość okazała się jednak nieco mniej kolorowa, a o grze dość szybko zrobiło się bardzo cicho. Sytuacji tej nie poprawiły też kwestie mikrotransakcji, które od pewnego momentu rozwoju stały się po prostu zbyt nachalne i skutecznie potrafiły zepsuć przyjemność z rozgrywki. W najnowszym komunikacie hiszpański deweloper Crema ogłosił zmianę swojego podejścia do tego tematu.

Deweloperzy Crema zapowiadają usunięcie mikropłatności z Temtem

TemTem

W liście otwartym udostępnionym na Steam deweloper Crema przekazał, że uwzględnił opinie graczy, rozważył wszystkie opcje z tym związane. W efekcie tego już w czerwcu 2024 roku z gry całkowicie znikną wszelkie mikrotransakcje oraz sposoby monetyzacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rozumiemy, że system monetyzacji na Temtem został uznany przez wielu graczy za niewłaściwy, a nasza gra nie jest zgodna z zasadami gier-usług. Chociaż jest jeszcze bardzo wcześnie, aby mówić o monetyzacji przyszłych projektów, wyciągnęliśmy wnioski z tej sytuacji, a lekcja jest jasna i będziemy pamiętać o tych wnioskach w przyszłości.

List otwarty studia Crema

Wszelkie sposoby monetyzacji zostaną usunięte w ramach aktualizacji 1.7, do tego czasu osoby zainteresowane nadal będą mogły wydawać pieniądze na wszelkie dostępne dodatki. Po tym terminie nie będzie możliwości dokupienia waluty premium, ale jeśli nadal ktoś będzie ją posiadać, to będzie mógł kupić jedynie przedmioty kosmetyczne.

Jest to całkiem ciekawy krok w rozwoju gry, można nawet stwierdzić, że stoi on w zupełnym przeciwieństwie do tego, co aktualnie możemy obserwować w branży. Czy pozwoli to Temtem stać się lepszą grą, którą doceni więcej odbiorców? Czas pokaże.

Źródło: Game Industry

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.