Diablo 4 w końcu dostało wyczekiwany tryb graficzny! Ale efekty są… mierne

Diablo 4 RTX On

Na początku bieżącego roku Blizzard oraz Nvidia ogłosiły, że Diablo 4 doczeka się wsparcia dla jednej z bardziej ambitnych technologii wizualnych, jaką jest Ray Tracing. Producent gry dotrzymał słowa i wreszcie obsługa śledzenia promieni stała się dostępna. Czy jednak jest to funkcja, która znacząco wpływa na wrażenia wizualne?

Blizzard chwali Ray Tracingiem w Diablo 4

Diablo 4 Lilith
Diablo 4

Na oficjalnej stronie Blizzarda pojawił się wpis, potwierdzający, że Diablo 4 doczekało się oficjalnego wsparcia dla technologii Ray Tracingu. Zamieszczone dodatkowo zrzuty ekranu mają pokazywać, jak bardzo technologia ta zmienia wizualne aspekty tej pozycji. Przyglądając się im jednak bliżej, niekiedy naprawdę trzeba się nagłowić, bo poprawki są bardzo… subtelne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście, cienie zdają się bardziej „miękkie”, a czary zyskują dodatkowe odbicia na taflach wody, jednak nie są to zmiany, na które będziemy zwracać uwagę w ferworze walki, czy podczas przemierzania świata. Można więc powiedzieć, że jest to dość drobna kosmetyka, ale jest w tym wszystkim jedno ale…

Diablo 4 Ray Tracing włączony i wyłączony
Diablo 4 – porównanie wyłączone i włączonego Ray Tracingu

W przypadku wydań konsolowych Diablo 4 włączenie Ray Tracingu skutkować będzie zablokowaniem liczby klatek na sekundę na pułapie 30 FPS-ów. Blizzard tłumaczy to troską o to, aby przesadnie nie pogarszać ogólnej wydajności całej gry. Biorąc pod uwagę możliwości konsol aktualnej generacji, jest to więc decyzja jak najbardziej zrozumiała.

Czy więc warto włączać Ray Tracing w Diablo 4 i iść na wydajnościowy kompromis? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Istotne jest w tym wszystkim jednak to, że Blizzard dotrzymał słowa i dostarczył graczom obiecaną funkcję. Zamierzacie ją przetestować? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Blizzard

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.