Diablo 4 z battle passem? Blizzard pyta graczy o zdanie

Diablo 4

Diablo 4 powstaje, a wielu fanów gatunku nie może się już doczekać premiery. Twórcy regularnie podsycają zainteresowanie, udostępniając nowe informacje o swojej nadchodzącej grze, ale co jakiś czas na światło dzienne wychodzą też mniej ciekawe zagadnienia. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Diablo 4 może dostać battle passa — mimo iż będzie sprzedawane w pełnej cenie. A to raczej źle wróży.

REKLAMA

Battle Pass w Diablo 4 jest całkiem prawdopodobny

Diablo 4 battle pass ankieta
Fragment ankiety rozesłanej przez Blizzarda do graczy w Niemczech

Blizzard już dawno temu potwierdził, że w Diablo 4 znajdą się kosmetyczne mikrotransakcje, ale dotychczas nie mówił nic o pełnoprawnej przepustce sezonowej. Okazuje się jednak, że do graczy z Niemiec została rozesłana ankieta, w której Blizzard pyta graczy o różne elementy swojej nadchodzącej gry. Jak można zauważyć na umieszczonej wyżej grafice, firma wspomniała o Battle Passie, jak i walucie premium. Z dobrych wieści — jeżeli już, to przepustka sezonowa miałaby obejmować jedynie kosmetyczne nagrody.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

To z kolei oznacza, że gigant mocno rozważa wprowadzenie tych dwóch elementów do Diablo 4, aby jeszcze bardziej zmaksymalizować swoje zyski. Nowa odsłona kultowej serii ma być „żywą grą”, co z kolei oznacza, iż Blizzard planuje rozwijać ją przez lata, stale dodając nową zawartość. Być może właśnie dlatego firma kalkuluje różne opcje, aby tak długi rozwój gry był dla niej opłacalny. Diablo 4 zadebiutuje w 2023 roku, ale dokładna data premiery gry nie jest jeszcze znana. Zagramy na PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!