Diablo 4 doczeka się opcji znanej z Diablo 3. Blizzard ujawnia plany na przyszłość

Diablo 4

Wczoraj wieczorem deweloperzy z Blizzarda odpowiedzialni za Diablo 4 w trakcie specjalnej transmisji z cyklu Campfire Chat zdradzili plany, dotyczące dalszego rozwoju swojej najnowszej gry. Twórcy przygotowali całkiem sporo nowych opcji, które trafią do gry w stosunkowo niedalekiej przyszłości. Co więc czeka na śmiałków przemierzających Sanktuarium?

Diablo 4 z ciekawymi nowościami, które pojawią się już niebawem

Diablo 4
Diablo 4

Jedną z ciekawszych rzeczy zapowiedzianych podczas wczorajszego pokazu jest bez wątpienia kwestia wprowadzenia serwerów PTR (Public Test Realm). Dzięki nim deweloperzy będą mogli udostępniać zawartość kolejnych sezonów nieco wcześniej, a gracze będą mogli sprawdzać je w akcji i — co ważniejsze — przekazywać feedback twórcom. Serwery testowe trafią do Diablo 4 jeszcze przed startem czwartego sezonu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Intrygującą nowością są także nowości w zakresie klas. Dokładniej mowa o tzw. Cięgach, które dostępne będą w IV randze świata. Będą to serie wymagających wyzwań, które mają przetestować, jak danemu śmiałkowi udało się opanować swoją klasę.

To pełne adrenaliny wyzwanie jest dostępne dla wszystkich klas w Sferze Sezonowej zarówno dla postaci zwykłych, jak i hardkorowych. Po uzyskaniu dostępu do rangi świata IV wyruszcie do portu na południowym zachodzie Gea Kul. Na końcu najdłuższego doku znajduje się imponujący Róg Prób. Aktywujcie go, aby uzyskać dostęp do Cięgów. Choć Cięgi są dostępne w randze świata IV, czyhające w nich monstra będą na poziomach wyższych niż 100, więc postacie 100. poziomu mają największe szanse na wyjście z nadchodzącej rzeźni z tarczą.

Blizzard

Wyzwania te będą aktualizowane co wtorek i cechować się mają swego rodzaju nieliniowością. Warto zaznaczyć, że po wejściu na mapę próby gracze będą mieli tylko 8 minut, w ciągu których będą musieli zebrać jak najwięcej tzw. Dowodów Potęgi.

Co ciekawe każda śmierć w trakcie próby ma skutkować utratą jednej trzeciej liczby zebranych punktów, a odzyskać je będzie można poprzez ponowne rozpoczęcie wyzwania i dotarcia do miejsca wcześniejszego zgonu.

Diablo 4
Diablo 4

Poza samymi dowodami zbierać będzie można Pieczęcie, których na ten moment rozróżniono cztery — Krwawe, Zaciekłe, Okrutne i Godne. Całość doświadczenia związanego z tą mechaniką ma polegać przede wszystkim na zróżnicowaniu opartym o klasy.

Za pomyślne wykonywanie zadań możemy liczyć na nagrody w postaci Skrytek Prób. Oczywiście tutaj działać będzie zasada, zgodnie z którą im lepszy wynik osiągniemy, tym lepsze nagrody wypadną z kufra.

Kiedy więc pojawią się te nowości? Już niebawem, bo dokładnie 5 marca 2024. Wszyscy śmiałkowie będą mogli bez żadnych przeszkód przetestować to, co przygotował dla nich Blizzard. Czy to pomoże w odwróceniu nie najlepszej ostatnio passy firmy Czas pokaże.

Źródło: Blizzard

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.