Diablo 4 – otwarte beta testy są już dostępne do pobrania! Blizzard chwali się wprowadzonymi zmianami

Diablo 4

W ubiegły tygodniu osoby, które zdecydowały się na zakup przedpremierowego wydania Diablo 4 (lub też zdobyły dostęp w inny sposób) mogli przetestować, jak prezentuje się najnowsze dzieło Blizzarda. Od jutra zaś dostęp do gry otrzymają wszyscy zainteresowani, bez względu na to, czy zakupili już grę. Z tej okazji deweloperzy podzielili się listą sporych poprawek wprowadzonych na bazie zeszłotygodniowych testów.

Blizzard chwali się poprawkami wprowadzonymi przed startem otwartej bety Diablo 4

W najbliższych dniach, a dokładnie pomiędzy 24 a 26 marca 2023 roku wszyscy zainteresowani będą mogli bez żadnych problemów sprawdzić, jak na chwilę obecną prezentuje się Diablo 4. W związku z tym Blizzard udostępnił już możliwość pobierania gry zawczasu, aby w dniu startu móc od razu przystąpić do zabawy (lub oczekiwania w kolejkach na zalogowanie).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jednocześnie osoby, które testowały ten tytuł w ubiegłym tygodniu, mają powody do powrotu, bo tym razem odblokowane zostały dwie dodatkowe klasy — druid oraz nekromanta.

Jednocześnie Blizzard opublikował listę poprawek i ulepszeń, które wprowadzone zostały po ostatnich testach. Pełne ich zestawienie prezentuje się następująco:

  1. Naprawiono błąd związany z pojawianiem się Aszawy;
  2. Naprawiono błędnie działający zegar w kolejce. Zdarzało się bowiem, że nie wyświetlał on czasu oczekiwania, mimo że gracz nadal nie dołączył do gry;
  3. Naprawione zostały problemy i teraz czas oczekiwania w kolejce powinien ulec poprawie;
  4. Naprawiono problem związany z zadaniem „In Her Wake”, który powodował, że gracze byli zablokowani w tym zadaniu;
  5. Naprawiono problem na PC, gdzie gracze mający 16 GB pamięci RAM nie mogli wybrać wysokich ustawień tekstur;
  6. Wyeliminowano błąd, który sprawiał, że interfejs pokazywał ukończone zadania jako nierozpoczęte;
  7. Naprawiono błąd, który powodował, że podczas kanapowej rozgrywki drugi gracz nie mógł wejść do gry podczas prologu (tylko wersja Diablo 4 na konsolach);
  8. Wyeliminowano wiele różnych błędów związanych z awariami.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

Jak więc widać, Blizzard postarał się poprawić jak najwięcej rzeczy, które podczas ubiegłotygodniowych testów sprawiały wiele problemów. Mimo tego trzeba pamiętać, że zawsze mogą pojawić się nowe błędy, których deweloperzy nie przewidzieli. Na koniec przypominamy, że otwarte beta testy wystartują już jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.