Diablo 4 na PS5 i Xbox Series X|S zachwyca poziomem dopracowania. „Imponująco zrealizowany projekt”

Diablo 4

O tym, że premiera Diablo 4 będzie jednym z najważniejszych wydarzeń w 2023 roku wiedziało wiele osób jeszcze zanim nadszedł dzień tego debiutu. W ostatnich dniach w zasadzie mieliśmy tylko potwierdzenie tego, że Blizzard stanął na wysokości zadania i dowiózł na premierę świetną pozycję. Najnowsza analiza redakcji Digital Foundry pokazuje, że jest to tytuł dopracowany także pod stricte technicznym kątem.

Diablo 4 niemal idealnie działa na PS5 i Xbox Series X|S

Diablo 4 – materiał Digital Foundry

Analiza pokazuje, że Diablo 4 na konsolach aktualnej generacji niemal bez żadnych problemów w 60 kl./s., a spadki — jeśli w ogóle występują — są raczej niskie i to nawet w przypadku bardziej stresujących sytuacji. Przy tym wszystkim najnowsza produkcja Blizzarda wygląda po prostu ładnie, a efekty widoczne np. podczas rozgrywki czarodziejem mogą robić naprawdę imponujące wrażenie.

Warto też podkreślić, że gra na PS5 i Xbox Series X działa w rozdzielczości 1260p, jednak dzięki sprawnym sztuczkom deweloperów obraz rekonstruowany jest do jakości 4K, co skutkuje jeszcze lepszymi wrażeniami. Konsole Xbox Series S mogą za to pochwalić się działaniem w wyjściowym 864p, które potem skalowane zostaje do 1440p, co jak na standardy tego sprzętu jest nie lada wyczynem.

Diablo 4
Diablo 4

Niestety, ale sytuacja jest znacznie mniej kolorowa w przypadku poprzedniej generacji, bo wykorzystana jako przykład konsola PS4 ma poważne problemy z utrzymaniem 30 FPS-ów przy rozdzielczości 720p (skalowana do 1080p). Jednocześnie całość wygląda po prostu biedniej, a dodatkowo uporczywy bywa efekt „rwania” obrazu, co ma raczej mało wspólnego z komfortową zabawą.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Kup Diablo 4

Jak więc widać, Diablo 4 w wydaniach na nową generację stoi na naprawdę wysokim poziomie i jest jedną z lepiej optymalizowanych produkcji, które zadebiutowały w 2023 roku. Z podobnego założenia wyszli recenzenci Digital Foundry, którzy wskazali, że mamy do czynienia z imponującym projektem. Jest to też pewnego rodzaju zmiana w stosunku do licznych kompromisów, które jako klienci musieliśmy się mierzyć.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.