Diablo 4 na PS4 i PS5 z problemami. Gracze nie mogą rozpocząć zabawy, a Blizzard już naprawia problem

Diablo 4 315306

Do oficjalnej premiery Diablo 4 pozostały co prawda jeszcze cztery dni, ale dla najbardziej zagorzałych fanów właśnie dzisiaj w nocy pojawiła się opcja wcześniejszego rozpoczęcia gry. Dla wielu osób jest to idealna okazja na rozpoczęcie swojej przygody w świecie Sanktuarium. Okazało się jednak, że na graczy PS4 i PS5 czekała bardzo nieprzyjemna sytuacja…

Gracze PS4 i PS5 nie mogą rozpocząć zabawy w Diablo 4

Diablo 4-blad-315306
Diablo 4 – błąd 315306 pojawiający się na konsolach PS4, PS5

Na chwilę przed godziną 1:00, kiedy to osoby, które zakupiły droższe wydania gry, mogły rozpocząć zabawę, na posiadaczy PS4 i PS5 czekał komunikat „Nie znaleziono ważnej licencji Diablo IV. (Kod 315306)”. W efekcie tego wszyscy Ci gracze nie mogli zalogować się na serwery gry, a tym samym zacząć zabawę w tytule. Warto podkreślić, że osoby grające na konsolach Xbox i PC nie skarżyli się na tego rodzaju problemy.

Problem ten najwidoczniej dotyczył sporej części użytkowników PS4 i PS5, bo Blizzard dosyć szybko wystosował krótkie oświadczenie, w którym potwierdzone zostało, że studio bada tę sprawę; swoje dochodzenie w tej sprawie rozpoczęło także Sony.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych

Kup Diablo 4

Reakcja graczy była jak najbardziej do przewidzenia, dość szybko bowiem zaczęli oni krytykować Blizzarda za tak karygodny błąd i to dodatkowo w przypadku droższych wariantów produktu. Ciężko ocenić, kiedy deweloperzy uporają się z tym problemem, jednak warto mieć nadzieję, że nastąpi to możliwie jak najszybciej…

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.