Diablo 4 z nowymi konkretami! Sprawdźcie, jak będzie wyglądać przepustka sezonowa i mikrotransakcje

Diablo 4 Lilith

Premiera Diablo 4 zbliża się coraz bardziej, a Blizzard stara się regularnie podtrzymywać zainteresowanie graczy, udostępniając nowe informacje i szczegóły na temat swojego dzieła. Przy tym wszystkim nie jest żadną tajemnicą fakt, że twórcy mają w planach długowieczne wsparcie dla swojego dzieła. Ostatnio więc podzielili się z nami dokładniejszymi informacjami na temat przepustki sezonowej i niektórych mikrotransakcji.

Blizzard zapewnia o konkretnych aktualizacjach sezonowych i przemyślanej przepustce sezonowej w Diablo 4

Diablo 4
Diablo 4, nekromanta

W najnowszym wpisie na swoim blogu Blizzard potwierdził, że sezony Diablo 4 będą z reguły trwać 3 miesiące, a każdy z nich gwarantować będzie nowe rozwiązania gameplayowe. Deweloperzy chcą za każdym razem dostarczać nowe funkcje rozgrywki, zadania, przedmioty.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przy tym wszystkim, stałym zmianom i ulepszeniom ma ulegać balans, co dla graczy na pewno jest dobrą wiadomością. Zamysłem Blizzarda jest sprawienie, żeby sezony były czymś, czego faktycznie gracze będą oczekiwać.

Co ciekawe, to twórcy ogłosili już, że pierwszy sezon Diablo 4 wystartuje już 1 lipca 2023 roku i dlatego Blizzard zaleca przed tą datą ukończyć główną linię fabularną, tak aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw sezonów.

Diablo 4
Diablo 4

W tego rodzaju wpisie nie mogło zabraknąć wzmianki o przepustce sezonowej, która od pierwszej zapowiedzi wzbudzała wiele obaw wśród graczy. W tej kwestii wpis na blogu ponownie podkreśla, że wszystkie dostępne nagrody będą miały charakter wyłącznie kosmetyczny i nie wpłyną one na zyskanie przewagi.

Interesującą wzmianką jest, ta która informuje, że owa przepustka dostępna będzie trzech różnych wariantach: darmowym, premium oraz przyśpieszonym karnecie premium. Dwie płatne wersje kosztować będą odpowiednio 43 i 113 zł, a ta ostatnia oferować ma dodatkową emotką oraz możliwość pominięcia aż 20 poziomów owego karnetu.

Przeczytaj też: Gry z Mario na Nintendo Switch

Osoby, dla których darmowy wariant będzie w pełni odpowiedni, mogą liczyć, że poza ozdobnymi elementami ubioru otrzymają także specjalną walutę — rozżarzony popiół. Będzie to zasób, który umożliwi wykupienie dodatkowych błogosławieństw, które zwiększą zdobywanie złota, punktów doświadczenia lub oboli. Wartą uwagi jest wzmianka, że owe premie działać będą do końca sezonu, w którym zostały zakupione.

Sklep z mikrotransakcjami w Diablo 4 będzie, ale nie zapowiada się na zbyt nachalny

We wpisie nie mogło zabraknąć wzmianki o sklepie dostępnym wewnątrz Diablo 4. Podobnie jak w przypadku przepustki sezonowej Blizzard zapewnił, że przedmioty w nim dostępne będą miały charakter tylko i wyłącznie kosmetyczny.

Wartym uwagi jest także wzmianka o tym, że każdy z tych przedmiotów będzie stworzony zgodnie z pierwotnym klimatem gry, więc na próżno będzie w sklepie szukać pstrokatych i bajkowych elementów uzbrojenia. W ten sposób Blizzard chce dać graczom możliwość „wyrażania siebie”, jednak w zgodzie z ogólną konwencją gry.

Jednocześnie twórcy zapowiedzieli, że wszystkie elementy ozdobne dostępne w sklepie będą podlegać stałej rotacji i będzie można kupić je tylko za platynę. Każdy zakupiony w ten sposób przedmiot będzie dostępny nie tylko na poziomie jednej wersji gry, ale całego konta Battle.net. Oznacza to, że będziemy mogli dzielić jeden z zakupionych ubiorów między postaciami na konsolach i PC.

Przeczytaj też: Mikrofon do nagrywania — najlepsze modele

Ostatecznie wszystkie te informacje zapowiadają, że mikrotransakcje w Diablo 4 w rzeczywistości będą w miarę przemyślane, lecz pełna weryfikacja słów Blizzarda możliwa będzie dopiero na długi czas po premierze gry. Ta zaś nastąpi już 6 czerwca 2023 roku, a gra dostępna będzie na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X|S.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.