Diablo 4 zmiażdżyło konkurencję! Sprzedaż gier w Europie wzrosła dzięki produkcji Blizzarda

Diablo 4

Właśnie pojawiły się szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży gier w czerwcu 2023 roku – zarówno wydań cyfrowych, jak i fizycznych. Dane na ten temat przekazała firma GSD, która monitoruje rynek gier i publikuje statystyki z większości krajów europejskich. Jak się okazuje, Diablo 4 miało bardzo duży wpływ na wzrost sprzedaży gier w tym miesiącu.

W czerwcu 2023 gracze w Europie najchętniej kupowali Diablo 4. Tytuł przyczynił się do 20% wzrostu sprzedaży gier

Zwiastun Diablo 4

Według analizy gamesindustry.biz czerwcowe wpływy ze sprzedaży gier wzrosły o 20% w porównaniu do roku 2022. Jak się okazuje, to dzięki Diablo 4, które stało się największą czerwcową premierą od momentu rozpoczęcia zbierania danych przez firmę GSD w 2017 roku. Dodatkowo produkcja Blizzarda to najszybciej sprzedająca się gra w tym miesiącu, a jeśli chodzi o wynik obejmujący pierwsze półrocze 2023, ustępuje miejsca jedynie Hogwarts Legacy, które w lutym zdominowało rynek.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Z raportu wynika, że aż 66% kopii Diablo 4 sprzedano w wersji na PC. Posiadacze PlayStation 5 stanowili kolejną znaczącą grupę, sięgającą 21%, podczas gdy gracze Xbox Series X|S – 9%. Pozostałe 4% przypadło na wersję dla PlayStation 4.

Z kolei Final Fantasy 16, dostępne wyłącznie na PlayStation 5, zaskakująco zdobyło drugie miejsce w czerwcowym rankingu. W zestawieniu wysoko pozycjonują się także tytuły od Electronic Arts: FIFA 23 i F1 23. Na liście znajduje się także The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom, jednak należy mieć na uwadze, że Nintendo nie udostępniło wyników sprzedaży z eShopu.

Poniżej przedstawiamy 10 najchętniej kupowanych gier w czerwcu 2023 w Europie, uwzględniając wydania fizyczne i cyfrowe (z wyjątkiem The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom bez wyników sprzedaży z eShopu):

  1. Diablo 4 (Activision Blizzard)
  2. Final Fantasy 16 (Square Enix)
  3. FIFA 23 (EA)
  4. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom (Nintendo)
  5. Grand Theft Auto 5 (Rockstar)
  6. F1 23 (EA)
  7. Hogwarts Legacy (Warner Bros)
  8. Red Dead Redemption 2 (Rockstar)
  9. Street Fighter 6 (Capcom)
  10. Call of Duty: Modern Warfare 2 (Activision Blizzard)

Zobacz też: Najlepsze routery gamingowe

Jak widać, czerwiec 2023 roku pod względem sprzedaży został zdominowany przez produkcję Blizzarda. Diablo 4 jest niepodważalnym liderem miesiąca, a także drugą najszybciej sprzedającą się grą pierwszej połowy 2023 roku. Wyniki potwierdzają ogromną popularność produkcji Blizzarda, w której już jutro rozpocznie się pierwszy sezon rozgrywek.

O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.